Lider poległ w Szczecinie (foto)

Do niespodzianki doszło w Szczecinie gdzie Pogoń ograła GKS Katowice 3:0. Przez porażkę Katowice nie są już liderem.

Ekstraliga kobiet, 11.03.2023 r.
Pogoń Szczecin - GKS Katowice 3:0
Zdunek x2, Oleszkiewicz

Sędzia: Kinga Damps (Pomorski ZPN)

Pogoń: Radkiewicz - Dyguś, Michalczyk, Brzozowska, Shahbazyan (46 Szymaszek), Brodzik, Łaniewska, Ratajczyk (85 Rybińska), Giętkowska (70 Garbowska), Zdunek (85 Kuśmierczyk), Oleszkiewicz (81 Szcześniak)

GKS: Seweryn - Hajduk, Olszewska, Zając (68 Drąg), Turkiewicz, Kłoda (68 Misztal), Lizoń, Kozarzewska, Brzęczek, Maciążka, Bińkowska

*w 43. minucie Anita Turkiewicz nie wykorzystała rzutu karnego (Natalia Radkiewicz obroniła)

Po wyjazdowej porażce 0:3 z Pogonią Szczecin i wobec innych wyników w lidze z pozycji lidera Ekstraligi spadł GKS Katowice. Pod koniec pierwszej połowy GKS miał idealną okazję, aby obrócić losy meczu na swoją stronę. Karolina Łaniewska sfaulowana w polu karnym Klaudię Maciążkę. Rzut karny egzekwowany przez Anitę Turkiewicz wybroniła jednak Natalia Radkiewicz. Na drugą połowę meczu bardziej zmotywowane wyszły gospodynie. W 52. minucie Natalia Oleszkiewicz otworzyła wynik meczu, a już sześć minut później Emilia Zdunek podwyższyła prowadzenie do dwóch bramek. Zdunek na listę strzelczyń wpisała się także w 82. minucie. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 czyli takim samym jak w rundzie jesiennej ale wówczas wygraną stroną były Katowice. Dla podopiecznych trenera Roberta Dymkowskiego był to trzeci wiosenny mecz i trzeci wygrany. Dla GieKSy była to natomiast pierwsza porażka od dwunastu kolejek.