Kolejne dziewięć bramek Checzy (foto)

III liga kobiet - gr. pomorska, 20.09.2015 r. godz. 12.00
TKKF Checz Gdynia - Gryf 2009 Tczew 9:2
Bartosik 5, 17, 69, Gniadek 34, 39, 57, Nitkiewicz 10, 37, Kopka 19 - Osowska 46, Kulig 70

W niedzielę na boisku przy ul. Zamenhofa 17 zawodniczki Checzy Gdynia podejmowały zespół Gryfa 2009 Tczew. Piłkarki Checzy przystępowały do tego spotkania z dwoma zwycięstwami na koncie, zaś ich rywali nie zdobyły jeszcze w tegorocznych rozgrywkach III ligi jeszcze punktów. Faworytkami tego spotkania były oczywiście gospodynie.

Podopieczne Michała Janiaka szybko osiągnęły przewagę na boisku i już po 20 minutach gry za sprawą dwóch trafień Magdaleny Bartosik i po jednym Izy Nitkiewicz i Agnieszki Kopki prowadziły 4:0. Przed przerwą nad listę strzelczyń w 37 minucie wpisała się ponownie Iza Nitkiewicz oraz dwukrotnie najbardziej doświadczona zawodniczki w drużynie Checzy Monika Gniadek. Po 40-minutach mieliśmy wynik 7:0.

Druga połowa już gorzej wyglądała w wykonaniu piłkarek Checzy. Wysokie prowadzenie wpłynęło na ich grę w drugiej części spotkania. Obie drużyny zdobyływ niej po dwie bramki. W drużynie Checzy Magdalena Bartosik oraz Monika Gniadek trafieniami skompletowały hat-tricka w tym spotkaniu, natomiast w drużynie gości honorowe trafienia zaliczyły Victoria Osowska oraz Natalia Kulig. Zasłużone zwycięstwo umocniło piłkarki Checzy Gdynia na pozycji lidera rozgrywek III Ligi. Żółto-czarne w ligowej tabeli prowadzoną po 3. kolejkach z kompletem punktów oraz bilansem bramkowym 20:6. Natomiast zespól Gryfa Tczew na ligowe punkty musi jeszcze poczekać.

- Widowisko mogło się podobać, oba zespoły preferowały otwartą piłkę, a kilka bramek było naprawdę ładnych. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszej postawy zawodniczek, szczególnie w pierwszej połowie gdzie całkowicie dominowały na boisku, odzwierciedlając wynikiem 7:0. Z meczu na mecz widać jak pewności nabierają młodsze zawodniczki podpatrujące wzorcową grę „starszyzny”. Bardzo nas cieszy trzecia wygrana z rzędu, ale nie popadamy w hurraoptymizm. Teraz liczy się tylko najbliższy mecz z Pelplinem, który zagramy dopiero za dwa tygodnie - powiedział po meczu Michał Janiak, trener Checzy.

Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet Checz Gdynia, piłka nożna kobiet