3L: Stal Radomsko - Pogoń Zduńska Wola 0:1 (foto)

III liga kobiet - gr. łódzka, 02.04.2016 r. godz. 16:30
Stal Radomsko - Pogoń Zduńska Wola 0:1 (0:0)
N. Okoń 65 (k)

Stal: Wachowska - Starczyk, Perczyńska, Gadomska (60 Mikulec), Kapusta - Dybała, Rosińska (60 Szmitka), Oralczewska (41 Tyll), Janik (41 Leszcz) - Szostek, Robaczkiewicz (60 Gałkowska)

Pogoń: Krzesińska - Niciak, N. Okoń, Sutowicz - Kłos (70 Jędrasiak), Bilska, Kowalska, Kubik, Grzelak (76 P. Okoń) - Gierczak (70 Rękiewicz), Swędrowska (60 Augustyniak)

Pierwszą dogodną sytuację w tym meczu stworzyły gospodynie w 5 minucie, kiedy po składnej akcji całego zespołu napastniczka Stali oddała mocny strzał z 15 metrów obroniony przez Izabelę Krzesińską. W odpowiedzi dwie minuty później na indywidualną akcję zdecydowała się Martyna Kowalska, która przed polem karnym podała piłkę do Natalii Gierczak, której strzał prawą nogą odbiła bramkarka Stali Aleksandra Wachowska. W dalszej części pierwszej połowy meczu przewagę uzyskały zawodniczki Pogoni, które częściej były w posiadaniu piłki. W 11 minucie po składnej akcji gości przed polem karnym znalazła się Martyna Kowalska, ale jej mocny strzał prawą nogą kapitalnie obroniła Aleksandra Wachowska. Ta sama zawodniczka jeszcze dwa razy w pierwszej odsłonie zdecydowała się na uderzenia z dystansu, ale golkiperka Stali nie dała się zaskoczyć. W 33 minucie po akcji lewa stroną boiska Marty Grzelak i mocnym dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodyń, zamykająca akcję Anita Kłos o centymetry minęła się z piłką. Drużyna Stali starała się odpowiadać kontratakami, ale defensywa Pogoni spisywała się bez zarzutu.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, przewagę posiadały zawodniczki ze Zduńskiej Woli, które bardzo chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Udało im się to dopiero w 65 minucie meczu. Wtedy to po faulu w polu karnym na Natalii Gierczak dobrze prowadzący zawody sędzia meczu podyktował rzut karny, który na bramkę zamieniła Natalia Okoń. Po strzelonej bramce drużyna Pogoni dalej atakowała i w 69 minucie po kolejnym faulu na Natalii Gierczak przed polem karnym, Martyna Kowalska groźnie uderzała z rzutu wolnego, ale na posterunku po raz kolejny była bramkarka Stali. W 73 minucie najdogodniejszą sytuację w całym meczu na strzelenie bramki miały gospodynie po mocnym uderzeniu z 25 metrów po którym Izabela Krzesińska odbiła piłkę na poprzeczkę i na szczęście dla zduńskowolanek zdołała złapać piłkę. Drużyna Pogoni zasłużyła na zwycięstwo i może spokojnie się przygotowywać do następnego meczu wyjazdowego z silnym zespołem Wojownika Skierniewice. Kolejny mecz zespół Pogoni rozegra na wyjeździe w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 13:00 z drużyną wicelidera tabeli Wojownika Skierniewice.