Olimpia zostaje w Ekstralidze (foto)

Olimpia Szczecin wykorzystała szanse po upadku Zagłębia Lubin i utrzymała się w Ekstralidze. Spada Bydgoszcz.

Ekstraliga kobiet - grupa spadkowa, 18.06.2016 r. godz. 12:00
KKP Bydgoszcz - Olimpia Szczecin 0:2
Niewolna 45, Ratajczyk 68

Dość nieoczekiwanie wycofanie się Zagłębia Lubin z Ekstraligi na dwie kolejki przed końcem sezonu spowodowało że w tym roku z rozgrywek najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego w Polsce spadnie tylko jeden zespół znajdujący się w strefie spadkowej a nie dwie drużyny jak to przewiduje regulamin Ekstraligi.

Decydujący mecz o tym kto spadnie z Ekstraligi odbył się w ostatniej kolejce. KKP Bydgoszcz zagrało "mecz o życie" z Olimpią Szczecin. Oba zespoły w strefie spadkowej znajdowały się praktycznie przez cały sezon a 21 maja oficjalnie straciły szansę na utrzymanie w lidze. Kolejna szansa pojawiła się jednak po wycofaniu się z rozgrywek wspominanego Zagłębia...

W decydującym meczu Olimpia Szczecin pokonała w Bydgoszcz miejscowy Kobiecy Klub Piłkarski 2:0 przez co o trzy punkty wyprzedziła w tabeli KKP Bydgoszcz i tym samym szczęśliwie utrzymała się w lidze. Autorkami goli na miarę utrzymania były grająca trener zespołu Natalia Niewolna oraz Roksana Ratajczyk. Należy przyznać że przez cały sezon właśnie te dwie zawodniczki były wyróżniającymi się piłkarkami Olimpii.

KKP Bydgoszcz spada z Ekstraligi po pięciu sezonach. Olimpia Szczecin w sierpniu rozpocznie swój trzeci sezon w elicie żeńskich rozgrywek piłkarskich. Zagłębię Lubin, które wycofało się z rozgrywek i uratowało w efekcie Olimpię będzie mogło wystawić swój zespół w II lidze jednak najprawdopodobniej klub z Lubina nie skorzysta z tej możliwości i całkowicie zrezygnuje z udziału we wszelkich kobiecych rozgrywkach.
   

Galeria