Koniec i początek nowego

Debiut selekcjonera Stępińskiego na czwórkę. Polki wygrywają na koniec eliminacji. Wielkie powroty nieobecnych.

el. ME, 20.09.2016
Polska - Mołdawia 4:0
Pajor 43, Daleszczyk 64, Arnautu 66-s, Winczo 90

Polska: Kiedrzynek - Siwińska (87 Konsek), Guściora, Dudek, Kamczyk, Pakulska, Pożerska (75 Grzywińska), Daleszczyk, Gawrońska (69 Rędzia), Pajor, Winczo

-> SKRÓT MECZU

Reprezentacja Polki w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy 2017 pokonała we Włocławku najsłabsze rywalki z grupy - Mołdawię 4:0. W tym meczu debiut w roli selekcjonera zaliczył Miłosz Stępiński. Trener ze Szczecina w lipcu zastąpił Wojciecha Basiuka, który prowadził kadrę w 7 z 8 meczów tych eliminacji.

Polki będące bez szans na awans do finałów EURO wygrały z Mołdawią, choć pierwsza połowa meczu była zdecydowanie mało udana. Najpierw Mołdawianki trafiły w nasz słupek, a później zespół sędziowski nie uznał zdaje się prawidłowo zdobytego gola przez Ewę Pajor.

Strzelanie w 43. minucie po asyście Wiczno rozpoczęła Ewa Pajor. W 64. minucie strzeliła Katarzyna Daleszczyk. Następnie padł gol samobójczy po strzale Agnieszki Winczo, a w doliczonym czasie gry ta sama doświadczona napastniczka strzeliła gola ustalając wynik meczu na 4:0.

Mecz z Mołdawią, która w rankingu FIFA zajmuje setną pozycję pod względem sportowym nie był wyzwaniem dla naszej kadry. Z tego spotkania najbardziej należy jednak zapamiętać, że wraz z nowym selekcjonerem do reprezentacji wróciła m.in. Katarzyna Kiedrzynek, która zagrała jako kapitan zespołu narodowego oraz niezwykle doświadczone Agnieszka Winczo, Patrycja Pożerska i Anna Gawrońska.

Następny mecz najprawdopodobniej w listopadzie i będzie to starcie towarzyskie. Za rok reprezentacja rozpocznie eliminacje do finałów mistrzostw Świata 2019.