Mistrz z Olsztyna (foto)

OKS Stomil Olsztyn SA wygrał Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U16 w futsalu. Turniej rozegrano w Gliwicach.

W weekend rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu dziewcząt do lat 16. Dwanaście zespołów rywalizowało o złoty medal. Najlepszy w stawce okazał się OKS Stomil Olsztyn SA, który w finale pokonał Bronowiankę Kraków. Na podium stanęła również Praga Warszawa.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Weronika Wójcik z Bronowianki Kraków. Tytuł najlepszej bramkarki odebrała Aleksandra Jarocka z Olsztyna, zaś królową strzelczyń została Natalia Olszowska z warszawskiej Pragi.

Turniej finałowy poprzedzony został pięcioma turniejami eliminacyjnymi w Bojszowach, Elblągu, Dąbrowie Tarnowskiej, Częstochowie i Grodzisku Mazowieckim. Łącznie o prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowały 23 zespoły. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś GTW Gliwice jako gospodarz oraz Rolnik Głogówek jako mistrz z ubiegłego roku mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

Była to piąta edycja mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

W terminach późniejszych odbędą się także Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych U18 (14-15 stycznia, Brodnica) oraz U14 (4-5 marca, Warszawa).