Jeden Stomil zmienia nazwę

Koniec olsztyńskiego problemu z dwoma Stomilami? Kobiecy Klub Piłkarski Stomil Olsztyn zmienia nazwę na Stomilanki.

Sytuacja z nazewnictwem dwóch olsztyńskich klubów dotychczas przypominała istną komedię. W pierwszej lidze występował KKP Stomil Visacom Olsztyn, zaś po boiskach drugiej ligi biegały piłkarki OKS Stomil Olsztyn SA. Oba kluby nie lubiły jak mylono je ze sobą. Często podawano nazwę tylko Stomil Olsztyn i o kogo właściwie chodziło trzeba było się domyślać. Co ciekawe, włodarzami zarówno KKP jak i OKS są panowie o nazwisku Maleszewscy - dla wyjaśnienia: są to bracia. KKP jest niezależnym klubem, natomiast sekcja kobiet w OKS działa w ramach "męskiego" Stomilu.

Kobiecy Klub Piłkarski Stomil Visacom Olsztyn od nowego roku podjął decyzję o zmianie nazewnictwa klubu na KKP Stomilanki Olsztyn. Na razie mówimy jedynie o zmianie nazewnictwa, bo oficjalnie nazwa klubu ma ulec zmianie od nowego sezonu 2017/2018. KKP Stomil z przydomku Stomilanki korzystał już wcześniej. Taki ruch pierwszoligowca stawia kropkę przy zawirowaniach pomiędzy KKP a OKS. Na pewno jest to dobry krok lecz uczcicie trzeba przyznać, że w takiej formie średnio oddziela oba kluby od siebie.

Przy okazji można wrócić uwagę na fakt, iż w piłkarstwie kobiecym są widoczne pewne nieścisłości w nazewnictwie klubów. Drużyny kobiece powstają czasem przy akrobacie bądź nawet będąc w opozycji względem klubów męskich. Tworzone są odrębne kluby, z inną osobowością prawną, ale przyjmujące jednocześnie nazwę wyrobionej już marki. Kilka przykładów klubów męskich i żeńskich grających pod tą samą nazwą, ale o innej osobowości prawnej: Górnik Łęczna, Stilon Gorzów Wielkopolski, Polonia Bytom, Orzeł Wałcz czy choćby Stal Stalowa Wola.