Finał PP będzie w Radomiu

Finał Pucharu Polski odbędzie się 31 maja w Radomiu. Na tym obiekcie swoje mecze rozgrywa Czwórka Radom.

W tym roku rozegrany zostanie 33. centralny finał rozgrywek o Puchar Polski kobiet w piłce nożnej. Polski Związek Piłki Nożnej organizację tej imprezy powierzył Mazowieckiemu Związkowi Piłki Nożnej. Mecz finałowy odbędzie się na Stadionie im. Marszałka J.Piłsudskiego w Radomiu, przy ulicy Gabriela Narutowicza 9.

Spotkanie finałowe zaplanowano na środę 31 maja. Obiekt w Radomiu może pomieścić 4 tysięcy widzów. Jest to stadion znany w środowisku kobiecej piłki nożnej ze względu na fakt, iż na tym obiekcie swoje pierwszoligowe mecze rozgrywają piłkarki klubu Sportowa Czwórka Radom.

Dwóch finalistów tej edycji zmagań o Puchar Polski wyłonią ćwierćfinały zaplanowane na termin 25 lutego oraz późniejsze półfinały. Obrońcą trofeum jest Medyk Konin, który wygrał cztery ostatnie edycje rozgrywek o Puchar Polski kobiet. Bardzo możliwe, że jego rywalem podobnie jak w dwóch poprzednich finałach będzie Górnik Łęczna.

W ostatnich latach finał Pucharu Polski rozgrywany był we Włocławku (2016), Gdyni (2015), Ostródzie (2014), Poznaniu (2013), Toruniu (2012) oraz w Kutnie (2011-2005).