Ignorancja PZPN. Chodzi o konkretne nazwiska

15 lutego Polski Związek Piłki Nożnej rozesłał do klubów listę powołań selekcjoner Patrycji Jankowskiej na zgrupowanie szkoleniowe prowadzonej przez nią reprezentacji Polski U15. Powołanych zostało 20 zawodniczek z 13 różnych klubów. Informacja o powołaniach ucieszyła większą część przedstawicieli klubów, którzy mogli przekazać radosną nowinę swoim podopiecznym. Niestety planując zgrupowanie na weekend 3-5 marca PZPN wykazał się ogromną ignorancją...

Otóż w tym samym czasie kiedy ma odbyć się zgrupowanie U15 w Wałbrzychu rozegrane zostaną w Warszawie przecież Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U14 w futsalu. W ten sposób powołania do kadry otrzymały czołowe piłkarki takich klubów jak Unifreeze Górzno (Marta Grochowska) czy choćby Ząbkovia Ząbki (Maria Wrzesińska). Każda z wymienionych zawodniczek brała udział w turnieju eliminacyjnym MMP U14 i wraz ze swoim klubem wywalczyła awans do turnieju finałowego. Temat może też dotyczyć OKS Stomil Olsztyn (Anaida Shahbazyan) lecz tu pewności nie ma ponieważ zawodniczka w eliminacjach grała w rezerwach swojego klubu, ale mając w pamięci kontrowersje z MMP U18 (zobacz) wszystko jest przecież możliwe.

Teraz pojawia się pytanie: lepiej kontynuować mistrzostwa Polski i walczyć o medale czy jechać na weekendowe zgrupowanie kadry Polski? Pytanie absurdalne. Drugie pytanie jest bardziej logiczne: jak długo będą przytrafiały się takie sytuacje? Przecież zarówno reprezentacja jak i klubowe mistrzostwa Polski podlegają po ten sam PZPN. To ignorancja dla własnych działań czy tylko walka z rozgrywkami futsalu?

» Powołania do reprezentacji U15