Daleszczyk. Ciągle z golem

Katarzyna Daleszczyk z Medyka Konin przez 10 ostatnich kolejek w każdym meczu strzelała minimum jednego gola.

Swoją życiową passę rozgrywa właśnie Katarzyna Daleszczyk, reprezentantka Polski grająca w mistrzowskim zespole KKPK Medyk Konin. 27-letnia ofensywna piłkarka walczy w tym sezonie o tytuł królowej strzelczyń Ekstraligi kobiet. Obecnie ma na swoim koncie już 22 trafienia i goni mającą na koncie dwie bramki więcej Ewelinę Kamczyk z Górnika Łęczna.

Co jednak najciekawsze, Daleszczyk przez dziesięć ostatnich kolejek w każdym meczu zdobywała minimum jednego gola. W dziesięciu ostatnich meczach Kasia aż 16 razy wpisywała się na listę strzelczyń. Do ostatniej kolejki taką samą serię miał także Kamczyk z Łęcznej, ale w ostatniej kolejce nie zdobyła ona gola, a Daleszczyk tradycyjnie strzeliła bramkę i została samodzielną liderką tego bardzo niecodziennego rankingu.

W tym sezonie piłkarka Medyka nie strzeliła gola jedynie Górnikowi Łęczna. Szansę na to i jednocześnie na przedłużenie rekordu ligi będzie miała w najbliższą sobotę, kiedy to mistrzynie Polski w Koninie podejmować będą depczącego im po piętach Górnika. Jeśli Medyk wygra to zakończy sezon zasadniczy z kompletem zwycięstw. Wygrana Górnika zdecydowanie doda natomiast kolorytu lidze.

Katarzyna Daleszczyk jest wychowanką MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Jako siedemnastolatka została królową strzelczyń I ligi. W 2009 roku, kiedy miała rozpocząć studia przeniosła się do AZS PSW Biała Podlaska. Po trzech sezonach trafiła do silniejszego lubelskiego klubu - GKS Górnik Łęczna. Od blisko dwóch lat gra w mistrzowskim Medyku Konin. W rundzie jesiennej w opinii trenerów była najlepszą piłkarką Ekstraligi.