Łódź obroniła złoto

Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi obroniła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych U16.

Drugi raz z rzędu młode piłkarki UKS SMS Łódź zostały klubowymi mistrzyniami Polski Juniorem Młodszych U16. W rozegranym w niedziele finale w Poddębicach łodzianki tak samo, jak przed rokiem pokonały Medyka Konin. SMS zwyciężył w finale 2:1 po dwóch golach Agnieszki Glinki.

W tym sezonie Mistrzostwa Polski U16 odbywały się w zupełnie nowej formule. Zrezygnowano z turniejów jak to było dotychczas i powstała Makroregionalna Liga Juniorek Młodszych, która jesienią swoje mecze rozgrywała w grupach wojewódzkich, a wiosną w formie 4 grup centralnych, a następnie były ćwierćfinały, półfinały i finał na neutralnym boisku.

UKS SMS Łódź został mistrzem kraju, Medyk Konin zdobył wicemistrzostwo, natomiast 3. miejsce bez rozgrywania meczu wspólnie zajęły drużyny Praga Warszawa i Orzeł 2010 Wałcz. Mistrzostwo U16 to po triumfie w Ekstralidze, zdobyciu Pucharu Polski, wygraniu mistrzostw U19 czwarte najważniejsze trofeum w polskiej kobiecej piłce nożnej.