Daleszczyk też we Włoszech

Nie tylko Sikora zagra w ACF Brescia Femminile. Razem z nią do Włoch leci też Katarzyna Daleszczyk.

Nie jedna, a dwie dotychczasowe piłkarki Medyka Konin odlecą do tego lata Włoch. Po tym, jak w czerwcu roczny kontrakt z ACF Brescia Femminile podpisała Aleksandra Sikora teraz na ten sam kierunek zdecydowała się reprezentacyjna pomocniczka - Katarzyna Daleszczyk. Dla obu piłkarek będzie to ich pierwszy zagraniczny klub.

Brescia to znana w Polsce nazwa. Rok temu włoski klub był rywalem Medyka Konin w 1/16 Ligi Mistrzyń i wyeliminował mistrzynie Polski jedynie dzięki większej ilości bramek strzelonych na wyjeździe. Od czterech lat Brescia to jeden z najlepszych włoskich klubów. Na przemian dwa razy zdobył mistrzostwo i dwa razy wicemistrzostwo kraju. Brescia jest położona w północnej części Włoch pomiędzy Mediolanem a Wenecją. Liga włoska nazywa się Serie A.

27-letnia Daleszczyk pierwszy kontakt z piłką miała w MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Jako siedemnastolatka została królową strzelczyń I ligi. W 2009 roku, kiedy miała rozpocząć studia przeniosła się do AZS PSW Biała Podlaska. Po trzech sezonach trafiła do silniejszego lubelskiego klubu - GKS Górnik Łęczna. Przez ostatnie dwa lata grała w mistrzowskim zespole Medyk Konin. Ostatni rok był jej najlepszym w karierze. Odchodzi z Polski jako wicekrólowa strzelczyń Ekstraligi.