Magda Dudek odchodzi z ligi

Piaseczno bez Magdy Dudek? Trudno to sobie wyobrazić. - Klamka zapadła. Kończę z grą w najwyższej lidze - mówi.

Była jedną z czołowych piłkarek Ekstraligowego zespołu GOSiRki Piaseczno. Teraz odchodzi z drużyny. Magdalena Dudek, która w ubiegłym sezonie była najskuteczniejszą strzelczynią swojego zespołu nie będzie już strzelała goli dla podwarszawskiego klubu w meczach Ekstraligi. Niespełna 28-letnia piłkarka podjęła właśnie trudną decyzję o zaprzestaniu gry na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce. - Będę tęsknić za moją ligą, ale ten moment musiał kiedyś przyjść - mówi Magda.

Pomocniczka z Piaseczna na razie nie mówi o zakończeniu kariery piłkarskiej, lecz o rezygnacji z dalszych występów w Ekstralidze. - Pozostaje przy piłce jako trener grup młodzieżowych. Co do mojej dalszej aktywności to na pewno chciałabym się jeszcze poruszać, ale już odpuszczam sobie profesjonalną piłkę na poziomie Ekstraligi - podkreśla Dudek, która w piłkarskiej elicie grała nieprzerwanie przez 8 sezonów. - Podwójne treningi i mecze. Z młodzieżą i swoje. Dalekie wyjazdy. To już nie dla mnie. Nie jest to pochopna decyzja, bo aby ją podjąć musiałam się mentalnie przygotować - wyjaśnia Magdalena.

Magdalena Dudek swoją piłkarską przygodę rozpoczęła w 2003 roku. Wówczas to jej ojciec Krzysztof Dudek utworzył kobiecą drużynę piłki nożnej w Piasecznie. Rok później przeszyła do GKS Górnik Łęczna. Z lubelskim klubem przeszła drogę od najniższego szczebla rozgrywek, jakim była wówczas II liga aż do Ekstraligi. W międzyczasie spędziła jeszcze rok w MUKS Praga Warszawa. Dokładnie pięć lat temu po tym, jak GOSiRki Piaseczno awansowały do Ekstraligi córka ówczesnego trenera wróciła do swojego macierzystego klubu. Na boiskach Ekstraligi w barwach trzech klubów wystąpiła w 152 meczach i strzeliła 29 goli.

- Dziękuję wszystkim osobom, które spotkałam na piłkarskiej drodze. Szczególnie miło będę wspominać lata spędzone w moim ukochanym Górniku Łęczna. Tam się ukształtowałam. Nie tylko pod względem piłkarskim, ale także jako człowiek, więc szczególne słowa uznania chciałbym skierować w stronę osób z którymi miałam przyjemność przebywać w Łęcznej w okresie mojego dorastania. Całe GOSiRki Piaseczno, również i Wam dziewczyny, zarówno tym z obecnego składu, jak i tym, które grały ze mną w poprzednich latach chciałabym podziękować za to, że moja piłkarska wędrówka dzięki Wam i naszej wspólnej pasji do piłki nożnej trwała tak długo dostarczając mi dziś wiele cudownych wspomnień - dziękuje Magdalena Dudek.