Zdobyć medal na Igrzyskach

Reprezentacja Polski Niesłyszących powalczy w Turcji o historyczny medal Letnich Igrzysk Olimpijskich.

We wtorek 18 lipca reprezentacja Polski kobiet niesłyszących w piłce nożnej rozpocznie rywalizacje w XXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych, które odbędą się w Turcji. Dla biało-czerwonej kadry będzie to drugi w historii i jednocześnie drugi z rzędu start w tego typu imprezie.

O medale będzie walczyć 6 zespołów narodowych. Mecze będą rozgrywane systemem każdy z każdym co dwa dni. O końcowym rezultacie zadecydują natomiast mecze o miejsca pomiędzy zespołami 1-2, 3-4 i 5-6 na koniec gier w fazie każdy z każdym. W turnieju nie zagrają piłkarki z USA czyli aktualne mistrzynie Świata.

Nasza reprezentacja ma szansę na medal. W ostatnich latach dość pechowo kończyliśmy trzy duże imprezy międzynarodowe na 4. miejscu dwukrotnie zajmując miejsce tu za podium na Mistrzostwach Świata w 2012 i 2016 roku oraz na poprzednich Igrzyskach w 2013 roku. Teraz uda się przełamać złą passę i wrócić do Polski z medalem? Oby!

Reprezentacja Niesłyszących jest złożona z zawodniczek grających na różnym poziomie rozgrywek ligowych. Są w niej piłkarki z Ekstraligi, I, II, III i IV ligi, a więc ze wszystkich szczebli rozgrywkowych. Dominują jednak zawodniczki z niższych lig. Trenerem jest Aleksander Opaczewski, a asystentami Katarzyna Rafalska i Adam Szulc.

skład reprezentacji: Julia Kopińska (UKS SMS Łódź), Emilia Althoff (Czarni Pruszcz Gdański), Wiktoria Aumiller (Jaskółki Chorzów), Agnieszka Boćkowska (AKS Zły Warszawa), Karolina Dampc (AKS Zły Warszawa), Ewa Jacyna (Ślęza Wrocław), Anna Kuśmierek (FC Borussia Brandenburg), Paulina Prusinowska, Alina Jagodzińska, Agnieszka Kaczmarczyk, Joanna Kaczmarczyk (AKS Zły Warszawa), Marta Kaczmarczyk (AKS Zły Warszawa), Izabela Kuźniak (MKS Myszków), Ewa Liścioch (Bronowianka Kraków), Klaudia Łasicka (Medyk Konin), Krystyna Nowak (AKS Zły Warszawa), Justyna Siwek (Błękitni Stargard), Marta Zalewska (Kolektyw Radwanice)
przynależność klubowa według sezonu 2016/17

mecze Polek w Turcji
- Wielka Brytania (18 lipca)
- Rosja (20 lipca)
- Turcja (22 lipca)
- Chiny (24 lipca)
- Brazylia (26 lipca)
- mecz o miejsce (28/29 lipca)