Sokół Pniewy otwiera drużynę dziewcząt

Klub Sportowy "Sokół" Pniewy po raz pierwszy w swej 77-letniej historii zadecydował o utworzeniu drużyny seniorskiej kobiet i zgłoszeniu jej do rozgrywek ligowych. Początki historii piłki kobiecej w Pniewach sięgają przełomu końca poprzedniego wieku i początku obecnego. Wówczas za sprawą trenera Mieczysława Petlickiego zorganizowane zostały treningi dla dziewcząt. Uczestniczyły one wyłącznie w turniejach i nigdy nie dane było im zagrać w kobiecych rozgrywkach ligowych.

Po kilkunastu latach przerwy w odezwie na zwiększone zainteresowanie ze strony dziewczyn treningami piłki nożnej na początku 2017 r. wyodrębniono je jako osobą grupę treningową. Zarząd K.S. "Sokół" Pniewy na prośbę trenera zgłosił panie do rozgrywek seniorskich III ligi. Obecnie zespół w zdecydowanej większości składa się z bardzo młodych zawodniczek (najniższy dopuszczalny wiek na tym poziomie rozgrywek to 14 lat, czyli rocznik 2003) zarówno z terenu Gminy Pniewy jak i ościennych miejscowości.

Dlatego Klub Sportowy "Sokół" Pniewy poszukuje również bardziej doświadczonych zawodniczek. Mile widziane są zwłaszcza panie, które mają za sobą treningi w grupie prowadzonej przez trenera Petlickiego. Zgłoszenia przyjmuje trener Maciej Ponicki pod numerem telefonu - 507 033 494.