Marta Mika zakończyła karierę

Piłkarską karierę zakończyła Marta Mika. Ostatnio grała w Sosnowcu. W Ekstralidze spędziła 10 sezonów.

Nie będzie już grała w Ekstralidze kobiet. Marta Mika podjęła decyzje o zakończeniu swojej piłkarskiej przygody na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce. 34-letnia zawodniczka w ubiegłym sezonie była czwartą najstarszą piłkarką grającą w tej lidze. Ostatni rok Mika spędziła w Czarnych Sosnowiec, ale najwięcej czasu spędziła w Golu Częstochowa.

Mika jest wychowanką Gola Częstochowa. Ze swoim macierzystym klubem przeszła tak zwany cały szlak bojowy. Zaczęła na najniższym wówczas poziomie II ligi i kolejno uzyskiwała awanse do I ligi, do Ekstraligi i na końcu dotarła aż do rozgrywek europejskich. W 2008 roku rozstała się ze swoją rodzinną Częstochową.

Następnie grała kolejno w klubach Mitech Żywiec, Unia Racibórz, Zagłębie Lubin, niemieckim Blau-Weiss Hohen Neuendorf na poziomie 2.Bundesligi oraz przez ostatni rok w Czarnych Sosnowiec. Wiosną zmagała się z kontuzją. W kwietniu podczas meczu reprezentacji Polski w Pruszkowie oficjalnie zakończyła swoją reprezentacyjną karierę odbierając podziękowania od przedstawicieli PZPN.

Z przerwami na szczeblu Ekstraligi grała przez dziesięć sezonów. Z nieistniejącą już Unią Racibórz trzykrotnie zdobyła mistrzostwo Polski. Najczęściej grała na pozycji środkowego obrońcy albo defensywnego pomocniczka. W seniorskiej kadrze rozegrała 42 mecze. Były nawet mecze w których grała jako kapitan reprezentacji.