Kapitan Droździk

Nowy kapitan drużyny jest w Mitechu Żywiec. Teraz opaskę przed każdym meczem będzie zakładać Agata Droździk.

Przed sezonem nastąpiła zmiana na funkcji kapitana Ekstraligowej drużyny Mitech Żywiec. Od nowego sezonu liderem drużyny jest Agata Droździk, która oficjalnie zadebiutowała w tej roli podczas wyjazdowego meczu z Unifreeze Górzno (0:0), który był inauguracją dziewiątego sezonu żywieckiej drużyny na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce.

O wyborze Droździk na kapitana zadecydowała drużyna. - To wspaniałe uczucie i wielki zaszczyt być kapitanem klubu w którym gram od samego początku mojej piłkarskiej przygody. Cieszę się, że dziewczyny mi zaufały i powierzyły opaskę - przyznaje Agata. 24-letnia ofensywnie usposobiona piłkarka jest wychowanką Mitechu. Ze swoim klubem przeszła drogę od II ligi będącej kiedyś najniższą klasą rozgrywkową aż po miejsce na podium Ekstraligi wywalczone rok temu.

Przez pięć ostatnich sezonów kapitanem Mitechu była Karolina Zasada. - Mam już pewne doświadczenie w tej funkcji, ponieważ pod nieobecność Karoliny zastępowałam ją. Życzę sobie, aby w tym sezonie nikt nie musiał mnie zastępować - mówi z uśmiechem nowa kapitan. Jest na to duża szansa, bo ostatni ligowy mecz Droździk opuściła w maju 2013 roku, a w ubiegłym sezonie zagrała we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym i nie dostała ani jednej żółtej kartki.