KKP bez Daleszczyk

Po ośmiu sezonach Bydgoszcz opuściła Joanna Daleszczyk. W najbliższym czasie nie będzie grała w piłkę.

Aż trudno w to uwierzyć. Jedna z najbardziej charyzmatycznych piłkarek KKP Bydgoszcz pożegnała się ze swoim klubem. Joanna Daleszczyk podjęła decyzję o zaprzestaniu gry w piłkę nożną. 27-letnia obrończyni w Bydgoszczy spędziła osiem ostatnich lat. Teraz jak sama mówi robi sobie przerwę od piłki albo nawet kończy swoją piłkarską karierę.

- Odpuszczam sobie piłkę - przyznaje Asia Daleszczyk. - Postanowiłam, że skupie się na pracy. W związku z tym na jakiś czas opuszczam Bydgoszcz także w najbliższym czasie nie będę miała możliwości gry. Piłka dotychczas była jedną z najważniejszych wartości w moim życiu i wobec tego ciężko mi dziś powiedzieć czy za kilkanaście miesięcy wrócę do regularnej gry czy już nie - opowiada szczerze.

Przez całą swoją dotychczasową przygodę z piłką Daleszczyk związana była tylko z dwoma klubami. Był to Dargfil Tomaszów Mazowiecki i teraz KKP Bydgoszcz. - Do Bydgoszczy przyjechałam zaraz po maturze. Było to latem 2009 roku. Dzięki KKP spędziłam tu osiem lat, więc nie jest tajemnicą, że Bydgoszcz to moje miasto, a KKP to mój klub - uśmiecha się Asia. Skrzydłową przez lata charakteryzowała szeroka opaska na włosy, jaką zakładała na czas meczów.

Joanna Daleszczyk pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jej siostra bliźniaczka Kasia jest reprezentantką Polski, która w tym roku wyjechała grać w piłkę we Włoszech. Gabriela występuje w Dargfilu Tomaszów Mazowiecki. W przeszłości piłkę kopały także Maja i Ewelina, lecz obie zakończyły już sportowe przygody. Cała piątka swego czasu razem występowała w Dargfilu Tomaszów Mazowiecki.

- „Dejw”, dziękujemy Ci za wszystkie treningi, mecze, Twoją ambicję, zaangażowanie i duży wkład w rozwój klubu. Powodzenia! - czytamy z kolei na stronie internetowej KKP Bydgoszcz w barwach, którego przez pięć sezonów grała w Ekstralidze i przez trzy na poziomie I ligi kobiet.