KobiecaPilka.pl ma już 10 lat!

Najpopularniejszy portal o piłce nożnej kobiet. Okrągła rocznica z której jesteśmy bardzo dumni.


Tego lata minęła już dekada odkąd KobiecaPilka.pl pojawiła się w internecie. Wiele się przez ten czas wydarzyło, ale niezmienne pozostało nasze dążenie do rozwoju piłkarstwa kobiecego w naszym kraju.

Świętujemy okrągły jubileusz, dzięki któremu z dumą możemy mówić o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości kobiecej piłki w Polsce. Kiedy startowaliśmy w czerwcu 2007 roku jeszcze wtedy z trudem było można znaleźć informacje, wyniki czy choćby tabele dotyczące rozgrywek kobiet. To właśnie sprowokowało ideę powstania naszego portalu, który jako jedyny w sieci istnieje już przerwanie od dekady i jest zdecydowanie najbardziej popularną marką medialną w polskim piłkarstwie kobiecym.

Popularność kobiecej piłki w Polsce od tego czasu bardzo mocno poszybowała w górę. Sama ilość klubów wzrosła o ponad trzysta procent. Przez ten czas przeżywaliśmy piękne chwilę, które także miały wpływ na rozpoznawalność tej dyscypliny sportu. Warto wspomnieć choćby awans reprezentacji do finałów Mistrzostw Europy U19, złoty medal kadry U17 w 2013 roku, finały Katarzyny Kiedrzynek w Lidze Mistrzyń czy choćby mecz Medyka Konin z Glasgow City, który wygenerował największe zainteresowanie spośród wszystkich klubowych rywalizacji.

Rozwój piłkarstwa kobiecego, który jest naszą główną ideą, to jednak nie tylko opisywanie czasem długo wyczekiwanych sukcesów. To także systematyczne informowanie o realiach, które niekiedy wcale nie promują piłki, lecz pokazują jej absurdy. Aby móc to robić trzeba być niezależnym. W małym środowisku jest to trudne, ale nam się udało, dzięki czemu z podniesionym czołem mówimy dziś o dziesięcioleciu "kobiecej".

Wiele zawodniczek, które grają dziś w różnych reprezentacjach Polski bądź są nawet zawodowymi piłkarkami utrzymującymi się ze sportu swoją przygodę z futbolem zaczynało od kontaktu z nami. Czy to przez istniejące kiedyś forum, maila lub telefon od rodziców z pytaniem, gdzie mogą znaleźć klub dla swoich córek. Ten czynnik również przez lata podtrzymywał sens naszej działalności. Tak samo, jak docenianie wartości naszego portalu i zaangażowania osób go tworzących przez środowiska prezesów, trenerów, sędziów i oczywiście samych zawodniczek.

Dziękujemy naszym wszystkim czytelnikom za wspólnie spędzone lata. Znaczna część z Was jest z nami od kilku lat, a niektórzy nawet od samego początku. Nasi czytelnicy to przede wszystkim szeroko rozumiane środowisko piłki kobiecej. Jedno z końcowych zdań szczególnie kierujemy do piłkarek: Dziękujemy za to ze gracie, bo to dzięki Wam istnieje KobiecaPilka.pl. Wszystkim czytającym wyrażamy serdeczne podziękowania za uznanie, dotychczasową współpracę, życzliwość i wspólne tworzenie kobiecej piłki w Polsce.

Życzenia na kolejne lata? Wytrwałości...