Medyk z Lyonem w TVP

TVP Sport pokaże dwumecz Medyka Konin z Olympique Lyon w 1/16 Ligi Mistrzyń. Pierwszy mecz 4 października.

Będzie telewizyjna transmisja z dwumeczu mistrza Polski z mistrzem Francji w ramach rozgrywek 1/16 UEFA Women's Champions League. Październikowe starcie będzie można obejrzeć na żywo na antenie TVP Sport. To dobra wiadomość.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 4 października w Koninie o godzinie 15:15. Rewanż 11 października o godzinie 18:30 w Lyonie. Oba spotkania mają być transmitowane przez Telewizje Polską. Jeśli się uda - to pierwszy raz w historii żeńskich występów w klubowych rozgrywkach UEFA będzie można obejrzeć cały dwumecz na polskiej antenie.

Olympique Lyon to obecnie najlepszy zespół w Europie, a może nawet i na świecie. Od 2007 roku Lyon nieprzerwanie jest mistrzem Francji. Czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzyń (2011, 2012, 2016 i 2017). W międzyczasie dwukrotnie dochodził także do finału gdzie przegrywał. Medyk w tym roku czwarty raz z rzędu podchodzi do fazy pucharowej Ligi Mistrzyń. Zawsze odpadł właśnie na tym etapie.

Awans do 1/16 UEFA Women's Champions League mistrzynie Ekstraligi zapewniły sobie po wygraniu turnieju eliminacyjnego w Belfaście. Tam Medyczki zremisowały z mistrzem Irlandii (0:0), pokonały mistrza Irlandii Północnej (4:1) oraz mistrza Finlandii (2:1). Teraz nasze przedstawicielki w tych elitarnych rozgrywkach czeka konfrontacja z najlepszym zespołem w Europie.