Kapitan Magdalena Kałuzińska

Magdalena Kałuzińska choć w KKP Bydgoszcz gra dopiero od dwóch lat to już została kapitanem drużyny.

Nowego kapitana ma KKP Bydgoszcz. Opaskę w drużynie grającej w I liga kobiet, gr. północna w przerwie letniej przejęła Magdalena Kałuzińska. W rundzie wiosennej z kapitańską opaską na ramieniu grała Joanna Daleszczyk, która ostatnio zrezygnowała z gry w piłkę. Wcześniej kapitanami były także między innymi Anna Lewandowska, Natalia Sieradzka czy choćby Agata Stępień.

Dla Kałuzińskiej to spore wyróżnienie. Tym bardziej iż w KKP Bydgoszcz gra dopiero od dwóch lat. - Właśnie rozpoczęłam swój trzeci sezon w drużynie - mówi Magdalena. - To dla mnie duża nobilitacja pełnić taką funkcję w okresie, kiedy nasz klub obchodzi dziesięciolecie istnienia - przyznaje 24-letnia pomocniczka.

- Muszę przyznać, że po tym, jak została nominowana na kapitana zespołu poczułam się prawdziwą bydgoszczanką - mówi z powagą, ale jednak z uśmiechem na twarzy Kałuzińska. W Bydgoszczy mieszka od dwóch lat. Wcześniej mieszkała i grała w TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski, którego jest wychowanką. Zarówno ze Stilonem, jak i z KKP miała okazję grać w Ekstralidze.

Co ciekawe Magda już od najmłodszych lat była... skazana na grę w piłkę nożną. Był to oczywiście efekt rodzinnych koneksji. Jej tata od wielu lat jest prezesem, a obecnie nawet i trenerem żeńskiego Stilon Gorzów. - Tata bardzo ucieszył się, że w Bydgoszczy powierzono mi odpowiedzialną rolę. Pewnie nawet pomyślał sobie: dziś kapitan, jutro trener, a pojutrze prezes Magdalena Kałuzińska - śmieje się Magda.

Obecnie oprócz gry w pierwszoligowym Kobiecym Klubie Piłkarskim Bydgoszczy nowa kapitan zespołu już realizuje się w roli trenerki. - Prowadzę swoją grupę dziewczynek w klubie Wisełka Bydgoszcz-Fordon - opowiada. Z kolei w maju jako trenerka MUKS Stilon Gorzów wzięła udział w turnieju finałowym Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w którym prowadziła grupę piłkarek w kategorii wiekowej U12.

KKP Bydgoszcz bieżący sezon rozpoczęło dość bezbarwnie. Najpierw były dwa remisy 1:1 z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki i Polonią Poznań, a ostatnio porażka 0:2 ze Stomilankami Olsztyn. W sobotę 23 września bydgoszczanki zagrają na własnym stadionie przy ulicy Słowiańskiej. Ich rywalem będzie Medyk II Konin. Początek meczu o godzinie 17.