Kadra na mecze w Ostródzie

19 października z Estonią, a 23 października z Grecją zagra reprezentacja Polski. Mecze w Ostródzie.

Selekcjoner Miłosz Stępiński powołał 22 zawodniczki na październikowe mecze towarzyskie z reprezentacjami Estonii i Grecji. Oba spotkania odbędą się w 30-tysiecznej Ostródzie w województwie warmińsko-mazurskim. Pierwotnie mecz z Estonią miał odbyć się w Elblągu, ale zmieniono lokalizacje.

Wśród powołanych piłkarek znalazły się dwie obecnie występujące w reprezentacji U19. Szanse debiutu w seniorkach dostaną Roksana Ratajczyk z Olimpii Szczecin i Oliwia Woś z 2.Bundesligi. Miejsce w zespole Stępińskiego ma także Jolanta Siwińska, która ostatnio zmagała się z urazami. Zaskoczeniem jest powołanie kapitan Czarnych Sosnowiec. Joanna Operskalska w 2007 roku zadebiutowała w kadrze i od tego czasu już nie grała w biało-czerwonej koszulce.

W kadrze brakuje między innymi Natalii Pakulskiej, która z ostatniego zgrupowania kadry wróciła ze zerwanymi więzadłami krzyżowymi. Kontuzjowana jest także Silvana Chojnowski. Powołań nadal nie otrzymuje Dominika Grabowska, która w kadrze "A" zadebiutowała w wieku piętnastu lat, a odkąd skończyła w czerwcu grac w U19 nie dostaje już żadnych reprezentacyjnych powołań.

Mecze z Estonią i Grecją to dalszy ciąg realizowania polityki gry ze zdecydowanie słabszymi rywalami. Estonki w rankingu FIFA są na 82. miejscu, a Grecja plasuje się a 64. lokacie. Polki są aktualnie na 30 pozycji w zestawieniu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. Nasi sparingpartnerzy nawet nie biorą udziału w eliminacjach Mundialu 2019, ponieważ nie przeszli preeliminacji w których grały na przykład z Albanią, Kosowem, Gruzją czy Łotwą.

Kadra w ten sposób przygotowuje się do eliminacyjnego meczu Mistrzostw Świata z Albanią, który odbędzie się na wyjeździe 24 listopada.

powołania otrzymały
Patrycja Balcerzak (Medyk Konin)
Natalia Chudzik (Medyk Konin)
Katarzyna Daleszczyk (ACF Brescia Femminile, Włochy)
Paulina Dudek (Medyk Konin)
Dagmara Grad (Czarni Sosnowiec)
Agata Guściora (Górnik Łęczna)
Nikol Kaletka (Medyk Konin)
Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna)
Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain FC, Francja)
Julia Matuschewski (1.FFC Frankfurt, Niemcy)
Joanna Operskalska (Czarni Sosnowiec)
Ewa Pajor (VfL Wolfsburg, Niemcy)
Roksana Ratajczyk (Olimpia Szczecin)
Sandra Sałata (Medyk Konin)
Aleksandra Sikora (ACF Brescia Femminile, Włochy)
Jolanta Siwińska (AZS PWSZ Wałbrzych)
Anna Szymańska (Czarni Sosnowiec)
Agata Tarczyńska (VfL Wolfsburg, Niemcy)
Martyna Wiankowska (UKS SMS Łódź)
Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg 1919, Niemcy)
Oliwia Woś (DSC Arminia Bielefeld, Niemcy)
Emilia Zdunek (Górnik Łęczna)