Trzydzieści bramek Rolnika. Blisko rekordu

30:0 - takim wynikiem na korzyść klubu Rolnik II Głogówek zakończył się niedzielny mecz z LKS Śląsk Reńska Wieś rozgrywany w ramach rozgrywek III liga kobiet, gr. opolska. Rolnik swoje rywalki, które notabene są najsłabsze w lidze (bez zdobyczy punktowej i nawet bez strzelonego gola w 7 dotychczasowych meczach) dobił mając wzmocniony skład zawodniczkami z I-ligi, które w ubiegły weekend miały przerwę w ligowych rozgrywkach. Na listę strzelczyń kilkakrotnie wpisywały się między innymi Ilona Kujawska (wcześniej znana pod nazwiskiem Sotor), Daria Kasperska czy choćby Kinga Ejzel.

Rolnikowi do ustanowienia nowego rekordu sezonu 2017/2018 na najwyższy wynik zabrało dosłownie parę trafień. We wrześniu Sztorm AWFIS II Gdańsk rozgromił Canicułe Bytów 35:0. Tamten mecz również odbył się w trakcie przerwy w rozgrywkach szczebla centralnego spowodowanej meczami reprezentacji. W każdej takiej przerwie w Ekstralidze i I lidze przeciwnik drużyny rezerw klubu z wyższej ligi jest poszkodowany przez terminarz, ponieważ umożliwia się przesuwanie całych zespołów szczebla centralnego do drugiej bądź trzeciej ligi przez co powstają kolosalne wyniki nie mające często nic wspólnego z poziomem danej ligi...