Stano zadebiutowała w EK

Nadja Stanović zadebiutowała w Ekstralidze. Przez regulamin trener z kierownikiem musieli wybierać.

Zawodniczki, które grają obecnie w Polsce, a są powoływane do młodzieżowych reprezentacji innych państw można zliczyć na palcach jednej ręki. Jedną z takich zawodniczek jest Nadja Stanović. Napastniczka UKS SMS Łódź jest podstawową piłkarką reprezentacji Czarnogóry w kategorii wiekowej do lat dziewiętnastu.

Podczas 12. kolejki Ekstraligi kobiet zaliczyła swój debiut na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce. Weszła na ostatnie minuty meczu Górnik Łęczna - UKS SMS Łódź (6:0). Dla osiemnastoletniej piłkarki był to długo wyczekiwany debiut, ponieważ wcześniej mecze Ekstraligi oglądała z ławki rezerwowych bądź trybun.

Debiut Stanowić zdecydowanie różnił się od innych debiutów w Ekstralidze. Dlaczego? Ze względów logistycznych. Podstawowe miejsce w wyjściowym składzie SMS mają bowiem Olha Zubczyk i Alona Kovtun. To Ukrainki. Regulamin Ekstraligi zezwala, aby równocześnie na boisku w jednej drużynie były maksymalnie dwie piłkarki spoza Unii Europejskiej. Aby Czarnogórka mogła wejść na boisko to zejść z niego musiała wcześniej albo równolegle Ukrainka. Podobne problemy ze składem w Ekstralidze ma także w tym sezonie Medyk Konin po tym jak sprowadził kilka Amerykanek.

Nadja w Polsce mieszka już od kilku lat. Z naszym krajem zasymilowała się bardzo dobrze. Śmiało porozumiewa się po polsku. W UKS SMS Łódź zaczęła grać, kiedy rezerwy klubu grały jeszcze w II lidze. Następnie awansowała z nimi do pierwszej ligi, a teraz ma już na swoim koncie pierwszy występ w seniorskim zespole na poziomie Ekstraligi.

Stanović jest drugą w historii Ekstraligi piłkarką z Czarnogóry. Pierwszą reprezentantką tego 600-tysięcznego kraju w naszej lidze była Jelena Šturanović, która jesienią 2015 roku występowała przez moment w mistrzowskim Medyku Konin.