Zima w III lidze zachodniopomorskiej

Zaledwie po rozegraniu sześciu spotkań zakończyła się dla klubów runda jesienna w rozgrywkach III liga kobiet, gr. zachodniopomorska. W tym sezonie liga na Pomorzu Zachodnim jest niezwykle skromna. Rok temu przystąpiło do niej 10 zespołów, a teraz tylko siedem. Jedynym nowym klubem w lidze jest Hetman Recz z powiatu choszczeńskiego. Z ligi ubyły natomiast po czterech latach zespoły Vielgovia Szczecin i Zalew Stepnica, jeszcze wiosną wycofał się Pomorzanin Nowogard.

Niepokonanym liderem po pierwszej części sezonu jest UKS Victoria SP2 Sianów, która wygrała wszystkie spotkania uzyskując imponujący bilans bramkowy 60:2. Zespół trenera Jędrzeja Bieleckiego jest faworytem do mistrzostwa ligi i awansu do drugiej ligi. Wiceliderem jest Fala Międzyzdroje, a na podium plasuje się także drugi zespół rezerw Olimpii Szczecin. Po drugiej stronie ligowej tabeli jest Hattrick Kołobrzeg, który - co nie jest nowością - od trzech lat nie wygrał żadnego meczu.


III liga kobiet, gr. zachodniopomorska
1
Victoria Sianów
6 18 6-0-0
2 Fala Międzyzdroje 6 15 5-0-1
3 Olimpia III Szczecin 6 10 3-1-2
4 Energetyk Junior Gryfino 6 8 2-2-2
5 Hetman Recz 6 6 2-0-4
6 Błękitni Stargard 6 4 1-1-4
7 Hattrick Kołobrzeg 6 0 0-0-6
kolejno: miejsce w tabeli, nazwa drużyny, ilość rozegranych meczów, zdobyte punkty; bilans zwycięstw - remisów - przegranych