II liga śląska skończyła. Została Miedź

Zgodnie z terminarzem zakończyła się już runda jesienna w rozgrywkach II liga kobiet, gr. śląska. Liderem po pierwszej części sezonu zgodnie z przewidywaniami jest TS ROW Rybnik. Beniaminek wygrał wszystkie swoje rozegrane mecze i przewodzi w tabeli. Na podium jest także KKS Zabrze i Rekord Bielsko-Biała.

Po drugiej stronie tabeli najsłabszym zespołem jest AZS PWSZ II Wałbrzych co w przypadku starań pierwszego zespołu Wałbrzycha o medal w Ekstralidze wygląda mało elegancko. Beniaminek Unia Opole to przedostatni zespół w lidze, a w gronie zdecydowanie najsłabszych jest również Gwiazda Prószków, która po poprzednim sezonie spadła z ligi, ale wobec wolnych miejsc została do niej przywrócona.

Do pełnego zakończenia rundy jesiennej pozostały jeszcze dwa, a w sumie nawet trzy mecze. Trzy zaległe mecze ma jeszcze do rozegrania Miedź Legnica. Zespół z Dolnego Śląska w listopadzie zagra z Rekordem Bielsko-Biała oraz SWD Wodzisławiem Śląskim. Spotkanie legniczanek z liderującym Rybnikiem zostało przełożone na wiosnę 2018 roku.

Przypomnijmy, iż w związku z powiększeniem I ligi awans w tym sezonie z II ligi wywalczą nie tylko mistrzowie drugiej ligi, ale dodatkową szansę promocji otrzymają także wicemistrzowie, którzy zagrają w barażach. Wicemistrz grupy śląskiej zagra z wicemistrzem II ligi lubelskiej. Wygrany meczu barażowego wejdzie do I ligi.

[ II liga kobiet, gr. śląska ]