Rędzia kończy wcześniej i zacznie później

W ostatnim jesiennym meczu Ekstraligi kobiet AZS PWSZ Wałbrzych grając z Unifreeze Górzno będzie musiał poradzić sobie bez jednej ze swoich piłkarek podstawowych piłkarek. Zagrać w tym meczu nie będzie mogła Anna Rędzia. 21-letnia pomocniczka w ostatnim meczu wałbrzyszanek z Czarnymi Sosnowiec (0:4) została ukarana bezpośrednią czerwoną kartką, która eliminację ją z gry w ostatniej jesiennej, a także w pierwszej wiosennej kolejce Ekstraligi.  Nie oznacza to jednak, że Rędzia kończy granie w tym roku kalendarzowym. Jeszcze 22 listopada Wałbrzych zagra w 1/8 Pucharu Polski z Orlikiem Jelenia Góra. Wszelkie kartki obowiązują w lidze w której zostały pokazane.

Rędzia swoją pierwszą czerwoną kartkę w historii występów w Ekstralidze dostała w pierwszej połowie meczu w Sosnowcu. Po tym, jak piłka wyszła poza boczną strefę boiska, chciała wykonać wrzut z autu, jednak piłkę z rąk wyrwała jej obrończyni przeciwnej drużyny taktycznie blokując tym samym płynne wznowienie gry. W następstwie dalszych wydarzeń sędzia wyciągnęła czerwoną kartkę. Sytuacje można zobaczyć na skrócie meczu (od 3:13).

Anna Rędzia przygodę z żeńską piłką rozpoczęła w Zamłyniu Radom. Następnie grała w Sportowej Czwórce Radom i UKS SMS Łódź. Podczas występów w I lidze strzeliła łącznie 22 gole. Od trzech gra w Ekstraligowej drużynie AZS PWSZ Wałbrzych w której wystąpiła w 53 meczach i strzeliła 5 goli. W 2013 roku wraz z reprezentacją U17 zdobyła mistrzostwo Europy.