Tylko Pajor w Lidze Mistrzyń

Jedna Polka nadal będzie grała w Lidze Mistrzyń. Ewa Pajor i jej VfL Wolfsburg dotarł do ćwierćfinału.


Mistrz Polski, Medyk Konin rywalizacje w obecnym sezonie Ligi Mistrzyń zakończył na 1/16 finału. Na tym samym poziomie najlepszy zespół Ekstraligi praktycznie co roku kończy swoje europejskie granie bez różnicy czy to Medyk, czy jeszcze wcześniej Unia Racibórz. W tym roku na przeszkodzie naszemu mistrzowi stanął francuski Olympique Lyon, aktualny triumfator UEFA Women's Champions League i zdecydowanie najlepszy zespół w Europie, a może nawet i na świecie.

Jedyną Polką, która w tym sezonie nadal gra w Lidze Mistrzyń jest Ewa Pajor. Napastniczka VfL Wolfsburg teraz czeka na losowanie par ćwierćfinałowych. Jej zespół, aby dotrzeć do tego etapu pokonał po dwumeczach włoską Fiorentinę i hiszpańskie Atlético Madryt. Mecz 1/4 finału odbędą się wiosną. Oprócz mistrza Niemiec do ćwierćfinałów awansowały także Manchester City i Chelsea Londyn z Anglii, francuskie zespoły Lyon i Montpellier, a także FC Barcelona z Hiszpanii, Slavia Praga z Czech i szwedzki FC Linköping.

Na poziomie 1/8 finału, czyli o jeden szczebel dalej od Medyka Konin swoją grę w Europie zakończyła także ACF Brescia w której od tego sezonu gra Aleksandra Sikora i Katarzyna Daleszczyk. Wicemistrz Włoch odpadł po meczu z wicemistrzem Francji - Montpellier HSC. W tym sezonie UWCL nie bierze udziału Paris Saint-Germain gdzie w bramce stoi Katarzyna Kiedrzynek. PSG poprzedni sezon zakończyło na 3. miejscu w lidze francuskiej i nie uzyskało promocji do rozgrywek europejskich. Kiedrzynek to jedyna Polka, która dwukrotnie wystąpiła w finale Ligi Mistrzyń.

Finał Ligi Mistrzyń 2018 odbędzie się 24 maja w Kijowie. Do uczestnictwa w tym sezonie przystąpiło 61 drużyn z 49 krajów. Najlepsze 12 lig w Europie (Niemcy, Francja, Szwecja, Anglia, Hiszpania, Rosja, Włochy, Dania, Czechy, Austria, Szkocja, Norwegia) mają po dwa miejsca w Champions League. Medyk Konin tak samo, jak inne 39 drużyny musiał brać udział w grupowej fazie eliminacyjnej, aby dotrzeć do 1/16 finału gdzie rywalizacje zaczyna 21 lepszych drużyn, które nie muszą grać w eliminacjach. To właśnie z tego drugiego grona wyłonieni zostali wszyscy obecni ćwierćfinaliści.