Bramkarka Wicik zagrała na innej pozycji

Pierwszą bramkarką w Ekstraligowym zespole LUKS Sportowa Czwórka Radom jest Anita Snopczyńska. W tym sezonie grała we wszystkich meczach zawsze wychodząc w podstawowym składzie. Jej zmienniczką jest Izabela Wicik. Parę razy na ostatni kwadrans gry trener decydował się na wymianę bramkarek i danie szansy rezerwowej na uzyskanie ligowych minut w Ekstralidze. W ostatnim meczu radomianek we Wrocławiu (porażka 1:2) niespełna 20-letnia Wicik zagrała jednak jako zawodniczka z pola. Wicik w nowej roli zameldowała się na placu gry w 85. minucie meczu i była to dla niej podwójna nowa rola, ponieważ oprócz nowej pozycji na boisku wystąpiła także w roli kapitana drużyny.

W poprzednich sezonach Ekstraligi również zdarzało się aby nominalne bramkarki epizodycznie pojawiały się na boisku jako zawodniczki biegające za piłką. Można tu wspomnieć takie nazwiska jak Patrycja Urbańska, Joanna Bugajska, Andżelika Dąbek, Natalia Maciag czy choćby obecnie najlepsze polskie bramkarki - Anna Szymańska i Katarzyna Kiedrzynek.