Rywale U17 i U19

Kadry U17 i U19 poznały rywalki na 2018 rok. Są szanse na awans albo nawet podwójny awans do turnieju finałowego.

W szwajcarskim Nyonie dokonano losowania grup drugiej rundy eliminacji mistrzostw Europy U17 i U19 zaplanowanych na wiosnę 2018 oraz pierwszej rundy eliminacji młodzieżowych ME w sezonie 2018/2019 zaplanowanych na następną jesień.

Reprezentacja Polski U17
w elite round, czyli drugiej rundzie el.ME 2018 bezpośrednio poprzedzającej turniej finałowy zmierzy się z Austrią, Bośnią i Hercegowiną (gospodarz) oraz Turcją. Z kolei reprezentacja Polski U19 zagra w czerwcu podczas turnieju którego będziemy gospodarzem z Norwegią, Islandią i Grecją.

Obie nasze reprezentacje były losowane z drugiego koszyka, więc zagrają z jednym teoretycznie silniejszym rywalem - Austrią (U17) i Norwegią (U19) oraz dwoma rankingowo słabszymi od siebie zespołami. Należy przypomnieć, iż zarówno U17 jak i U19 we wrześniu zajęły pierwsze miejsca w swoich turniejach I rundy eliminacji.

Awans do turnieju finałowego Mistrzostw Europy U17 albo U19 wywalczą zwycięzcy grupy elite round. Finał ME U17 odbędzie się na Litwie, zaś U19 w Szwajcarii. O złoto będzie walczyć po osiem zespołów.

Dla naszych zespołów narodowych było to dobre losowanie. Udało się uniknąć absolutnie europejskiej czołówki. Jest realna szansa, że jedna z naszych reprezentacji młodzieżowych zakwalifikuje się do turnieju finałowego. Austria U17 może być do pokonania, a z Norwegią U19 we wrześniu ubiegłego roku wygraliśmy w eliminacjach.

Przy okazji losowania elite round dokonano także losowania grup eliminacyjnych pierwszej rundy następnych młodzieżowych mistrzostw Europy na sezon 2018/2019. Jesienią przyszłego roku nasze reprezentacje będą grały z:
U17: Szkocja, Słowacja, Litwa /turniej w Polsce
U19: Holandia, Białoruś, Albania
w tym przypadku awans do elite round uzyskają dwa najlepsze zespoły z grupy