Z Albanią 4:1

Reprezentacja Polski bez problemu wygrała na wyjeździe Albanią w meczu eliminacji Mistrzostw Świata 2019.

el. Mistrzostw Świata, 24.11.2017
Albania - Polska 1:4
Doci - Winczo x2, Sikora, Guściora

Polska: Kiedrzynek - Siwińska (61 Grad), Guściora, Sikora, Wiankowska, Daleszczyk (73 Zdunek), Balcerzak, Grabowska, Kamczyk, Winczo, Pajor (67 Matuschewski)

W ostatnim meczu w tym roku reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej wygrała na wyjeździe z Albanią 1:4. Dla Polek był to trzeci z ośmiu meczów eliminacji Mistrzostw Świata, które w 2019 roku odbędą się we Francji.

Kadra prowadzona przez selekcjonera Miłosza Stępińskiego ze Szczecina nie miała problemów, aby pewnie wygrać z najsłabszym zespołem w naszej grupie. Już w 5. minucie wynik otworzyła Aleksandra Sikora, a do przerwy było 3:0. Druga połowa zakończyła się remisem.

We wcześniejszych meczach Polki pokonały Białoruś 4:1 i przegrały ze Szwajcarią 1:2. Najpoważniejszymi rywalkami biało-czerwonych w grupie są Szwajcarki i Szkotki. Awans uzyska mistrz grupy, a wicemistrz zagra w barażach.

Następny mecz o punkty odbędzie się w kwietniu, kiedy to przyjedzie do nas Albania. Reprezentacja następne zgrupowanie będzie miała na przełomie lutego i marca. Poleci wówczas na obóz do Turcji.