II liga, gr. śląska, 26.09.2009 r.
Sparta Lubliniec - Czarni Sucha Góra 1:2 (0:1)
Foryta - Heflik x2

Czarni: Glinkowska - Murowska, Frąckowiak, Zaguła (83 Spałek), Papina (46 Rosak), Kęsoń, Mikołajczyk, Heflik, Duży, Matelowska (85 Guzy), Skorek (77 Kowalska)

W bardzo dobrych nastrojach wracały po sobotnim meczu zawodniczki KS Czarni Sucha Góra, po odniesionym zwycięstwie na ciężkim terenie w Lublińcu gdzie wygrały z tamtejszą Spartą 2:1. Zawodniczki Czarnych i Sparty Lubliniec stworzyły ciekawe widowisko. Mecz był bardzo wyrównany. Jednakże stroną która stwarzała sobie więcej sytuacji podbramkowych były Czarne. Efektem tego była bramka do szatni. Pięknym podaniem popisała się Anita Skorek do piłki dobiega Marta Heflik i nie daje szans bramkarce rywalek.
Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Sparty. Zaskoczone tym zawodniczki Czarnych szybko dały sobie strzelić gola. Autorem trafienia była Katarzyna Foryta, która precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę nie dała żadnych szans Glinkowskiej. Jednak zawodniczki Czarnych szybko otrząsnęły się po stracie bramki i zaczęły grać tak jak przed przerwą stwarzając sobie wiele okazji do zdobycia bramki. Zawodniczki Lublińca, aby zatrzymać akcje nie przebierały w środkach i raz za razem powalały na ziemie swoje rywalki.
Po pięknej trójkowej akcji padła bramka która przesądziła o zwycięstwie Czarnych. Anita Skorek zagrał do Moniki Mikołajczyk, która przebojem wpadła w pole karne i wyłożyła piłkę jak na tacy do Marty Heflik, która umieściła ją w siatce strzelając drugą bramkę w meczu. Gospodynie po bramce ruszyły do ataku jednak nie zdołały strzelić bramki dobrze broniącym dostępu do własnej bramki rywalkom.