Startują MMP futsalu U-18

Przez sobotę i niedzielę w Tychach rozgrywany będzie turniej finałowy MMP w futsalu juniorek U18.

W najbliższy weekend odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu kobiet U-18. Przez dwa dni dwanaście zespołów ma rywalizować o złoty medal. Będzie to już siódma edycja mistrzostw w tej kategorii wiekowej.

Mecze rozgrywane będą w sobotę i niedzielę w hali sportowej w Tychach przy Al.Piłsudskiego 20 (woj. śląskie). Rywalizacja początkowo toczyć się będzie w czterech grupach po trzy zespoły, a następnie przekształci się w system pucharowy. Spotkania będą rozgrywane w sobotę od godziny 8 do 18, a w niedziele od 8 do 17.

Turniej finałowy poprzedzony został dziesięcioma turniejami eliminacyjnymi. O prawo bezpośredniej gry o medale rywalizowało 30 zespołów. Awans po eliminacjach uzyskało 10 drużyn, zaś Polonia Tychy jako gospodarz oraz AZS UW Warszawa jako aktualny mistrz mieli zapewnione miejsce w gronie finalistów.

finaliści MMP U18
1. Polonia Tychy - gospodarz
2. AZS UW Warszawa - mistrz 2017
3. Pogoń Tczew
4. Praga Warszawa
5. Gol Częstochowa
6. Unifreeze Górzno
7. Bielawianka Bielawa
8. Rolnik Głogówek
9. Zantka Chorzów
10. Wanda Kraków
11. Respekt Myślenice
12. Rekord Bielsko-Biała

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-18 będą już drugim futsalowym turniejem w tym sezonie. W grudniu we Wrocławiu zorganizowano MMP U-16 w których triumfowały zawodniczki MUKS Praga Warszawa. Do rozegrania pozostał jeszcze także turniej U-14, który w terminie 3-4 marca odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim.

Wyniki meczów będą podawane na stronie www.futsalmmp.pl
Bezpośrednią transmisję przeprowadzi telewizja internetowa klubu GKS Tychy