MVP: Kasia Włodarczyk

Kasia Włodarczyk została wybrana najlepszą zawodniczką finałów Mistrzostw Polski U18 w futsalu.

W weekend w Tychach odbywał się turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U18 w futsalu. AZS UW Warszawa bronił mistrzostwa wywalczonego rok wcześniej, ale w półfinale uległ Wandzie Kraków i to zawodniczki z Małopolski po finalnym zwycięstwie na Unifreeze Górzno stanęły ostatecznie na najwyższym stopniu podium. AZS UW Warszawa zdobył brązowy medal, a dodatkowo wyróżniona została Katarzyna Włodarczyk, która została uznana za najlepszą zawodniczką mistrzostw.

- Bardzo cieszę się z wyróżnienia - przyznaje Kasia Włodarczyk nagrodzona tytułem MVP. - Na ceremonii zakończenia mistrzostw wprawdzie tylko w pojedynkę mogłam wyjść po puchar dla najlepszej zawodniczki, ale bez udziału mojej całej drużyny nie byłoby dla mnie tego wyróżnienia. Dlatego też bardzo chciałabym jeszcze raz podziękować całemu AZS za pomoc w uzyskaniu tej nagrody. Dziękuję drużynie i naszym trenerkom. Jest to dla mnie nagroda sentymentalna - mówi ze szczerością.

Włodarczyk, która urodziła się w 1999 roku na finałach MMP U18 reprezentowała najstarszy rocznik mogący jeszcze brać udział w mistrzostwach - To były moje ostatnie młodzieżowe mistrzostwa. Oczywiście szkoda, że nie udało się drugi raz zdobyć złota, ale i tak cieszymy się z medalu - przyznaje warszawianka, dla której był to trzeci z rzędu udział w futsalowych mistrzostwach do lat osiemnastu. Wcześniej ze swoją drużyną grała także w turniejach przeznaczonych dla młodszych kategorii wiekowych i zawsze strzelała sporo goli.

To, że tytuł MVP turnieju otrzymała zawodniczka AZS UW Warszawa nie było dużym zaskoczeniem. Warto bowiem wspomnieć, iż Kasia pojechała na te mistrzostwa jako najmłodsza kadrowiczka seniorskiej reprezentacji Polski w futsalu. - W ubiegłym roku otrzymałam możliwość oficjalnego debiutu w futsalowej reprezentacji. Przyznam, że z futsalem wiążę swoje plany i marzenia piłkarskie. Dobrze czuję się w tej dyscyplinie - kończy tegoroczna maturzystka.