To już zupełnie inny AWF Poznań

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu w 2016 roku był wyjątkowy. Gospodarzem turnieju finałowego była wówczas Politechnika Poznańska. W meczu finałowym przeciwko sobie stanęły dwa poznańskie zespoły - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Akademia Wychowania Fizycznego. Ostatecznie 5:2 wygrał UAM, a AWF zdobył wówczas swój pierwszy medal w tej imprezie. Niestety od tego czasu skład zespołu znacznie się zmienił i AWF Poznań w Akademickich Mistrzostwach Polski spisuje się już coraz gorzej. Rok temu i teraz zespół nie zakwalifikował się ponownie do grona uczestników turnieju finałowego, a wcześniej regularnie brał udział w finałowej imprezie. W tym roku poznanianki podczas półfinału w Szczecinie zajęły odległe 11. miejsce na 16 uczestników, a tylko sześć najlepszych drużyn przeszło dalej.