Kiedrzynek - Piłkarka Roku

Hattrick statuetek. Katarzyna Kiedrzynek ponownie została piłkarką roku według tygodnika „Piłka Nożna".

Coroczne plebiscyty tygodnika „Piłka Nożna" organizowane są od 1973 roku. W tym roku redakcja popularnego pisma po raz trzeci w historii naszego futbolu kobiecego przyznała także tytuł piłkarki roku.

Najlepszą Piłkarką Roku wg tygodnika „Piłka Nożna" została Katarzyna Kiedrzynek. Bramkarka francuskiego Paris Saint-Germain w 2017 roku zagrała w finale Ligi Mistrzyń UEFA. Niestety w serii rzutów karnych PSG uległo Olympique Lyon. Taki sam scenariusz był także w finale Pucharu Francji. W silnej lidze francuskiej zespół z Paryża poprzedni sezon zakończył na trzecim miejscu podium, a obecnie jest drugi w tabeli.

Dla Kiedrzynek jest to trzeci triumf w tym plebiscycie. Razem z nią nominowane były także Ewelina Kamczyk (Górnik Łęczna), Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg), Ewa Pajor (VfL Wolfsburg) oraz Paulina Dudek, która w ostatnich dniach była bohaterką głośnego transferu z Medyka Konin do PSG.

Gala plebiscytu tygodnika „Piłka Nożna" odbyła się w warszawskim Hotelu Hilton. Nagrodę pod nieobecność zwyciężczyni odebrała jej siostra. Obecny był także Miłosz Stępiński, selekcjoner reprezentacji Polski w której Kiedrzynek jest kapitanem.

Cztery lata temu w tym samym plebiscycie drużyną roku wybrana została reprezentacja Polski kobiet U-17 pod wodzą selekcjonera Zbigniewa Witkowskiego (nagrodę odebrał Witkowski i Ewa Pajor), zaś w 2009 roku drużyną roku wybrana została seniorska reprezentacja Polski (nagrodę odebrał Robert Góralczyk i Dominika Wylężek).