Wygrały Ligę Mistrzyń Głuchych

Klub Mazowsze Warszawa wygrał Europejską Ligę Mistrzów Głuchych. Pierwszy taki sukces.

Ogromnym sukcesem zakończył się udział Mazowieckiego Klubu Sportowego Niesłyszących "Mazowsze Warszawa" w Deaf Championship League, czyli turnieju finałowym Ligi Mistrzyń Niesłyszących w futsalu kobiet. Turniej odbywał się w dniach 30 stycznia - 3 lutego w hiszpańskiej miejscowości Alcata. Mazowsze brało w nim udział jako halowy mistrz Polski niesłyszących.

Drużyna ze stolicy wygrała wszystkie swoje mecze i wywalczyła historyczny złoty medal. To ogromny sukces. Rok temu z przyczyn finansowych żadna z polskich drużyn nie grała w Lidze Mistrzyń. Dwa i trzy lata temu nasz kraj reprezentował TON Poznań, ale nie udało mu się dojść do strefy medalowej.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów. Były to drużyny z Rosji, Hiszpanii, Szkocji, Węgier, Anglii czy choćby Włoch. Mistrzynie Polski wygrały wszystkie sześć meczów turniejowych i w finale 8:4 pokonały Hephata Sztokholm. Najwięcej bramek w turnieju strzeliła Agnieszka Boćkowska.