Szczecin w Wałbrzychu z nową Ukrainką

Od soboty na obozie w Wałbrzychu przebywają piłkarki MKS Olimpia Szczecin. Jedną z nowych zawodniczek, które wraz z zespołem grającej trener Natalii Niewolnej pojechały na obóz jest Alona Kovtun. 26-latka przez ostatni rok grała w innym zespole Ekstraligi - UKS SMS Łódź. Po zakończeniu rundy jesiennej przyjechała do Szczecina.

Alona Kovtun to zawodniczka defensywna. Pochodzi z obwodu ługańskiego na wschodniej Ukrainie. Przygodę z piłką rozpoczynała w klubie Zarya Spartak Ługańsk. Grała także w Donchance Donieck, miała epizod w rosyjskiej Donchace Azow nad Morzem Azowskim i występowała w Zhilstroy-1 Charków. Z tym ostatnim klubem w 2015 roku zdobyła Mistrzostwo Ukrainy. W naszej Ekstralidze przez jeden rok kalendarzowy rozegrała 26 spotkań.

Od rundy jesiennej w szczecińskiej Olimpii gra 19-letnia Ukrainka Natalija Hryb. Zgodnie z regulaminem Ekstraligi na boisku jednocześnie w barwach jednej drużyny mogą przebywać dwie zawodniczki spoza obszaru Unii Europejskiej więc pozyskanie Kovtun nie stanowi pod tym względem problemu.