Powołania na obóz w Turcji

Aż 24 zawodniczki zabierze ze sobą selekcjoner seniorskiej reprezentacji Polski na obóz w Turcji.

Podobnie jak rok temu reprezentacja Polski również i teraz zagra na przełomie lutego i marca w towarzyskim turnieju w tureckiej Alanyi. Dla podopiecznych selekcjonera Miłosza Stępińskiego będzie to pierwsze tegoroczne spotkanie kadry narodowej. Wcześniej zrezygnowano ze styczniowego zgrupowania. Będzie to także jednocześnie ostatnie zgrupowanie przed kwietniowymi meczami z Albanią i Szkocją w ramach eliminacji przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Do Turcji poleci ponad trzydzieści osób. W tym gronie będą 24 piłkarki. W składzie brakuje kontuzjowanej Ewy Pajor. Są za to dwie piłkarki, które dotychczas nie miały okazji zadebiutować w seniorskiej kadrze. To Agnieszka Jędrzejewicz z Górnika Łęczna oraz Symela Ciesielska grająca w niemieckim MSV Duisburg na poziomie Bundesligi. Po kontuzji przypadającej na dwa ostatnie zgrupowania wraca natomiast Agata Tarczyńska. Powołanie dostała także Anna Palińska jako trzecia bramkarka.

Rok temu nasza kadra w tym turnieju zmierzyła się z Kosowem, Rumunią i Turcją wygrywając finalnie czterozespołowy turniej o nazwie Gold City Women's Cup. Na chwilę obecną tajemnicą jest obsada turnieju a przez to jego poziom sportowy. Mówi się, że w zmaganiach może wziąć udział nawet dwanaście zespołów - w tym reprezentacje młodzieżowe - a losowanie grup i ustalenie schematu gier odbędzie się bezpośrednio przed turniejem.

Początek zgrupowania zaplanowano na 25 lutego w Szczecinie (tego dnia niektóre kadrowiczki będą też grały swoje mecze w klubach). Dzień później kadrowiczki polecą do Turcji. Wrócą 7 marca. W tym samym czasie do Turcji na swoje zgrupowanie uda się także reprezentacja U19 prowadzona przez Marcina Kasprowicza.

powołania otrzymały
1. Jolanta Siwińska (AZS PWSZ Wałbrzych)
2. Aleksandra Sikora (Brescia Calcio)
3. Katarzyna Daleszczyk (Brescia Calcio)
4. Agnieszka Winczo (BV Cloppenburg)
5. Julia Matuschewski (FFC Frankfurt)
6. Dominika Grabowska (GKS Górnik Łęczna)
7. Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna)
8. Agnieszka Jędrzejewicz (GKS Górnik Łęczna)
9. Ewelina Kamczyk (GKS Górnik Łęczna)
10. Sylwia Matysik (GKS Górnik Łęczna)
11. Anna Palińska (GKS Górnik Łęczna)
12. Emilia Zdunek (GKS Górnik Łęczna)
13. Patrycja Balcerzak (KKPK Medyk Konin)
14. Natalia Chudzik (KKPK Medyk Konin)
15. Nikol Kaletka (KKPK Medyk Konin)
16. Sandra Sałata (KKPK Medyk Konin)
17. Dagmara Grad (KKS Czarni Sosnowiec)
18. Joanna Operskalska (KKS Czarni Sosnowiec)
19. Anna Szymańska (KKS Czarni Sosnowiec)
20. Paulina Dudek (Paris Saint-Germain)
21. Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)
22. Martyna Wiankowska (SMS Łódź)
23. Symela Ciesielska (MSV Duisburg)
24. Agata Tarczyńska (VfL Wolfsburg)