Międzyzdroje wygrały turniej w Sianowie

W hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie rozegrany został VII Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Kobiet. W zawodach wzięło udział 8 zespołów z województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, które zagrały systemem każdy z każdym. Najlepszą okazała się KS Fala Międzyzdroje, która wygrała sześć  spotkań a przegrała tylko jedno z UKS Victoria SP2 I Sianów 0:1. Drugie miejsce zajęła drużyna GKS Żukowo a trzecie UKS UKS Victoria SP2 I Sianów. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Marta Krakowska z Victorii SP2 a bramkarką Julia Interewicz z Fali. Królową strzelczyń z 11 bramkami została Paulina Magulska z GKS Żukowo. Ponadto wybrano najsympatyczniejszą zawodniczkę turnieju - została nią Wiktoria Kozłowska z AP Kotwica. Fala wygrała turniej w składzie: Julia Interewicz, Lucyna Szulc, Joanna Czerec, Natalia Matyla, Katarzyna Wojciechowska, Andżelika Piorun, Julia Ordon, Marianna Litwinie, Monika Bojaczuk.

W opinii trenera Victorii SP2 Sianów był to całkiem udany turniej. - Cel jaki sobie postawiliśmy uczczenie Kobiet z okazji ich święta został osiągnięty. Turniej był ciekawy, emocjonujący i  prawie do końca nie było pewne kto zostanie jego zwycięzcą. Wygrała zasłużenie Fala Międzyzdroje, która grała najrówniej. Nasze zawodniczki grały nierówno obok bardzo dobrych momentów miały chwile przestojów, dekoncentracji, które kosztowały je utratę zwycięstwa w turnieju - mówi Jędrzej Bielecki.

Turniej otworzył i zakończył oraz wręczał nagrody Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Machała. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatu Koszalińskiego oraz UKS Victoria SP2 Sianów. Sędzią głównym turnieju był Ireneusz Zubkowicz. Kilka meczów prowadził również Marian Kuna. Przy stoliku o prowadzenie dokumentacji zadbały Wiktoria Kaszyńska i Alicja Wojciechowska. O sprawy techniczne i porządkowe turnieju zadbali Jacenty Zyciński i Krzysztof Gort. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i nagrody rzeczowe a każda zawodniczka okolicznościowy kwiatek i słodką czekoladę. Nie zabrakło też poczęstunku dla wszystkich zespołów o które zadbały głównie panie Monika Żywanowska i Justyna Kędzierska, mamy zawodniczek sianowskiej Victorii.

klasyfikacja końcowa
1. Fala Międzyzdroje
2. GKS Żukowo
3. Victoria SP2 Sianów
4. LEW Lębork
5. Olimp Gościno
6. Victoria SP2 II Sianów
7. AP Kotwica Kołobrzeg juniorki
8. Mustang Korzystno