KKP - Dargfil 4:0 (foto)

Na inaugurację rundy wiosennej KKP Bydgoszcz pokonało u siebie Dargfil Tomaszów Mazowiecki 4:0.

I liga kobiet, gr. północna, 25.03.2018 r.
KKP Bydgoszcz - Dargfil Tomaszów Maz. 4:0

Pancek 31, Lewandowska 47, Kaźmierczak 67, Kałuzińska 90

Sędzia: Magdalena Giza (Wielkopolski ZPN)

KKP: Rosińska – Raczkowska, Wierzbowska, Lewandowska, Andrzejewska, Sobczyk (46 Gugała), Pancek (75 Dudek), Kaźmierczak, Kałuzińska, Stępień, Makowska (80 Zielińska)

Dargfil: Bryk - Wójciak, Sieczarek (80 Kaluszka), Daleszczyk, Jaroszewska (75 Murawska), Milewska, Maciaszczyk, Dąbrowska, Ziółkowska (75 Mnich), Chudy, Kowalska

Okazale wypadła inauguracja rundy wiosennej w Bydgoszczy. Pierwszoligowy KKP pokonał Dargfil Tomaszów Mazowiecki 4:0 i tym samym awansował na drugą pozycję w tabeli rozgrywek I liga kobiet, gr. północna. Za tydzień bydgoszczanki pojadą do Poznania na starcie z liderem rozgrywek.

Pierwsza bramka padła, gdy na stadionowym zegarze rozpoczął się trzeci kwadrans gry. Wówczas do piłki dopadła Karolina Pancek i strzałem z osiemnastu metrów wpisała się na listę strzelczyń. Pierwszy gol ustawił mecz, a po przerwie było już wszystko jasne...

Na początku drugiej połowy po rzucie rożnym piłkę do bramki skierowała Anna Lewandowska, a dwadzieścia minut później rzut karny wykonała Monika Kaźmierczak. W doliczonym czasie gry wynik 4:0 ustaliła Magdalena Kałuzińska. Przy tym golu asystowała Wiktoria Zielińska.

W składzie KKP Bydgoszcz na boisku zaprezentowała się Natalia Makowska, która ostatnio grała w Niemczech, a teraz po trzech latach powróciła do Bydgoszczy. Po pięcioletniej przerwie do składu Dargfilu wróciła natomiast Michalina Kowalska.