Piłkara na skraju Europy

Klaudia Jędraszyk jest w połowie programu Erasmus. Zostawiła I ligę i cały letni semestr spędza w Portugalii.


Pierwsza liga kobiet rozpoczęła rundę wiosenną, a w składzie Polonii Poznań nie widać Klaudii Jędraszyk. Jak to? Gdzie podziała się piłkarka, która w tamtej rundzie była podstawową piłkarką lidera północnej grupy I ligi kobiet? Może odeszła do innego klubu albo – co gorsza – ma kontuzję bądź odkochała się z piłki? Nic z tego. Klaudia Jędraszyk na chwilę postanowiła zrezygnować z piłki i skorzystać z możliwości, jakie daje studenckie życie.

W rundzie wiosennej Polonia musi sobie radzić bez jednej z Polonistek. - Od początku lutego przebywam w Portugalii - wyjaśnia Klaudia. - Uczestniczę w studenckiej wymianie Erasmus, która trwa jeden semestr. W moim przypadku będzie to do końca maja. Postanowiłam skorzystać z możliwości, jakie daje mi jeszcze studenckie życie i nabyć nowych doświadczeń. Jestem w mieście Coimbra nieopodal Oceanu Atlantyckiego, czyli praktycznie na skraju Europy - opowiada Jędraszyk.

Klaudia do Portugalii poleciała jako studentka AWF Poznań gdzie studiuje fizjoterapię. - Od poniedziałku do czwartku mamy zajęcia praktyczne w szpitalach. Prowadzimy terapie dla osób niepełnosprawnych, po operacjach, kontuzjach oraz zajęcia ogólnousprawniające. W wolnych chwilach zwiedzam. Zwiedziłam już Lizbonę, Porto, Fatimę i Madryt. Chciałabym jeszcze odwiedzić mniejsze miasta oraz udać się do Francji. Trzeba skorzystać jeśli jest okazja - uśmiecha się. Jak podkreśla o piłce nie zapomniała. Zapoznała się nawet z lokalną drużyną futsalową. - Oglądałam w internecie mecze AZS UAM Poznań w Final Four futsalowej Ekstraligi i oczywiście śledzę to, co dzieje się w Polonii - podkreśla.

23-letnia Klaudia Jędraszyk pochodzi z Paczkowo koło Poznania. Swoje pierwsze kroki w piłce nożnej kobiet stawiała w Kotwicy Kórnik. Rok temu wiosną zaczęła grać w Polonii Poznań na poziomie pierwszej ligi. - Grałam już w III, II i I lidze, rozgrywkach futsalu czy Beach Soccera. Teraz marzeniem byłoby móc zagrać w Ekstralidze. Mimo nieobecności mocno kibicuję i trzymam kciuki za poznańską Polonię. Niech do końca sezonu pozostanie liderem I ligi - życzy swojemu zespołowi i jednocześnie sobie samej piłkarka z Poznania.