Nowy Mistrz Polski! Górnik!

Dzień który musiał w tym sezonie nadejść. Górnik Łęczna już oficjalnie został nowym mistrzem Polski.

Zgodnie z przedsezonowymi prognozami ten sezon Ekstraligi kobiet - choć jeszcze nie zakończony - należał do piłkarek GKS Górnik Łęczna. Podopieczne trenera Piotra Mazurkiewicza po zwycięstwie 2:1 nad AZS PWSZ Wałbrzych zapewniły sobie na trzy kolejki przed końcem rozgrywek swój pierwszy tytuł mistrzyń Polski.

Górnik w Ekstralidze gra od 2010 roku. Poza pierwszym sezonem w każdym kolejnym zdobywał medale. Zawsze były one brązowe bądź srebrne. Teraz jest złoto. Już od paru lat zespół z Łęcznej był wymieniany jako ten, który jest w stanie zdetronizować Medyka Konin. Za sprawą Górnika zakończyła się teraz mistrzowska czteroletnia passa piłkarek z Wielkopolski.

W przyszłym sezonie Górnik Łęczna będzie reprezentował Polskę w rozgrywkach UEFA Women's Champions League. Nowy mistrz Ekstraligi rozgrywki europejskie rozpocznie od grupowych eliminacji. W ramach tygodniowego turnieju zmierzy się z trzema przeciwnikami. Najlepszy zespół z grupy wejdzie do fazy 1/16 Ligi Mistrzyń. Losowanie grup odbędzie się 22 czerwca, a turniej grupowy w dniach 7-13 sierpnia.

[ EKSTRALIGA KOBIET ]