Oświadczenie Olimpii Szczecin dot. Pucharu Polski

Oświadczenie MKS Olimpia Szczecin dot. Pucharu Polski kobiet

Miejski Klub Sportowy Olimpia Szczecin informuje, że w dniu 10 maja 2018 r. przesłał do Najwyższej Komisji Odwoławczej Polskiego Związku Piłki Nożnej odwołanie od decyzji Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN utrzymującej boiskowy wynik półfinałowego spotkania Pucharu Polski pomiędzy Czarnymi Sosnowiec i Olimpią Szczecin.

Od początku istnienia klubu działamy w sposób uczciwy, zgodny z obowiązującym prawem i regulaminami oraz transparentny. Stoimy na stanowisku, że środowa decyzja Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego uderza w funkcjonujący w Związku ład prawny. W naszym działaniu nie kierowaliśmy się jedynie chęcią uczestnictwa w finałowym pojedynku, ale także, a nawet przede wszystkim bezwzględną koniecznością przestrzegania obowiązujących regulaminów.

Nasze odwołanie nie jest skierowane przeciwko jakiejkolwiek instytucji, klubowi, czy osobie. Jest wyrazem sprzeciwu wobec niejasnej, naszym zdaniem, decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Jednocześnie wierzymy, że zaistniała sytuacja i popełnione przez klub KKS Czarni Sosnowiec uchybienie było niezamierzone i przypadkowe. Z pewnością przyczynił się do tego również system Extranet, który nie jest intuicyjny w obsłudze i wielokrotnie nie pomaga klubom, sędziom oraz Związkowi w prowadzeniu rozgrywek. W swojej kilkunastoletniej działalności kilkukrotnie stawaliśmy się ofiarami podobnych pomyłek, ponosząc tego konsekwencje (nie dotyczyły Ekstraligi).

Mając na uwadze powyższe, a szczególnie chęć prowadzenia jasnej i transparentnej działalności wobec wszystkich podmiotów, załączamy do przedmiotowej wiadomości treść złożonego odwołania.

MKS Olimpia Szczecin  

[ ODWOŁANIE STRONA 1 ]
[ ODWOŁANIE STRONA 2 ]