Pajor mistrzynią Niemiec

Ewa Pajor drugi raz z rzędu została mistrzynią Niemiec. Przed nią jeszcze dwa ważne mecze.


Na dwie kolejki przed końcem sezonu VfL Wolfsburg zapewnił sobie mistrzostwo Niemiec. Szampany wystrzeliły po zwycięstwie 2:0 nas SGS Essen. Ten mecz w Wolfsburgu oglądało 2200 osób. Klub, w którym gra Ewa Pajor, a Agata Tarczyńska występuje w jego drugoligowych rezerwach obronił tym samym mistrzostwo zdobyte rok temu. Dla klubu Polek to kolejny sukces i pewnie nie ostatni w tym sezonie.

Niespełna 22-letnia Ewa Pajor w Wolfsburgu gra od trzech lat. W tym sezonie wystąpiła w 15 z 20 meczów. Jedenaście razy rozpoczynała mecz w podstawowej "11". Strzeliła cztery gole. Jak na razie ma na swoim koncie o jedno trafienie mniej niż w zeszłym sezonie. Ma jeszcze dwie kolejki aby poprawić ten bilans. Z kolei 30-letnia Agata Tarczyńska gra w rezerwach na poziomie 2.Bundesligi. Po tym sezonie opuści stolice Volkswagena i przejdzie do SC Sand.

Pajor to pierwsza Polka, która dwa razy z rzędu zdobyła mistrzostwo Bundesligi. Jeszcze w maju reprezentantka Polski wraz ze swoim klubem ma szansę na kolejne dwa sukcesy. 19 maja VfL Wolfsburg zagra w finale Pucharu Niemiec z Bayernem Monachium i będzie bronić pucharu zdobytego rok temu, a 24 maja zmierzy się z Olympique Lyon w finale Ligi Mistrzyń UEFA.