30 dni do Kielc

Seniorska reprezentacja Polski 12 czerwca zagra ze Szkocją na stadionie Kolporter Arena w Kielcach.


Po kwietniowym remisie we Włocławku z Albanią 1:1 i wyjazdowej porażce ze Szkocją 0:3 seniorska reprezentacja Polski kobiet ma już znikome szanse na awans bądź na baraże o Mistrzostwa Świata 2019. Za miesiąc Polki rozegrają kolejny eliminacyjny mecz. Ponownie, a właściwie drugi raz z rzędu zagramy z wyżej notowaną od nas Szkocją. Spotkanie tym razem odbędzie się w Kielcach.

12 czerwca na Kolporter Arena w Kielcach biało-czerwone podejmować będą Szkotki. Organizacja meczu reprezentacji kobiet na tym obiekcie wymaga szczególnego odnotowania, ponieważ kadrowiczki zazwyczaj swoje domowe mecze rozgrywają na kameralnych stadionach. Obiekt w Kielcach może pomieść ponad 15 tysięcy widzów, a na co dzień swoje mecze rozgrywają na nim piłkarze Korony Kielce, grającej w męskiej Ekstraklasie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Kielecki stadion w przeszłości był już gospodarzem meczów żeńskich reprezentacji. Na tym stadionie Polki grały w 2010 roku. Wówczas bezbramkowo zremisowały z Węgierkami w kwalifikacjach do Mundialu 2011. W 2013 roku odbyły się tam mecze kadry U17 z Norwegią i Litwą, a rok później odbyło się na nim zakończenie klubowych Mistrzostw Polski U16.

Obecnie jedynym przedstawicielem piłki nożnej kobiet w blisko 200-tysięcznych Kielcach jest trzecioligowy klub KSP Kielce.

grupa 2 eliminacji Mundialu 2019

 1 
Szwajcaria 5 15
 2Szkocja 4 9
 3Polska 5 7
 4Albania 7 4
 5Białoruś 5 3
kolejno: pozycja w tabeli, reprezentacja, ilość rozegranych meczów, zdobyte punkty
zespół z pierwszego miejsca w grupie uzyska awans do MŚ, cztery najlepsze zespoły z drugich miejsc spośród wszystkich siedmiu grup eliminacyjnych rozegrają dwustopniowy baraż o jedno dodatkowe miejsce w MŚ