Czempionat U17 dla Hiszpanek

Hiszpania wygrała Mistrzostwa Europy U17 rozegrane na Litwie. Polska swój udział zakończyła na fazie grupowej.

Zakończyły się Mistrzostwa Europy U17, które w dniach 9-21 maja rozgrywane były na Litwie. Tytuł mistrzyń Europy wywalczyła Hiszpania, która w finale pokonała Niemki 2:0. W meczu o trzecie miejsce Finlandia pokonała Anglię. Tegoroczne finały EURO były przepustką do udziału w jesiennych Mistrzostwach Świata U17, które odbędą się w Urugwaju. Awans na młodzieżowy Mundial wywalczyli wszyscy trzej medaliści z Litwy czyli Hiszpania, Niemcy i Finlandia.

Reprezentacja Polski swój udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy zakończyła na fazie grupowej. Kadra prowadzona przez trener Ninę Patalon w meczach grupowych kolejno zremisowała z Anglią 2:2 i Włochami 0:0. W ostatnim meczu, którego stawką było dla nas wyjście z grupy do półfinałów przegraliśmy z Hiszpanią 0:5.

Awans do turnieju finałowego ME U17 dla Polek był sukcesem. Dotychczas reprezentacja Polski na finały Mistrzostw Europy pojechała tylko raz w 2013 roku, kiedy zdobyła pamiętny złoty medal. Wówczas w turnieju finałowym grały tylko cztery drużyny i gra zaczynała się od półfinałów. Były więc tylko dwa mecze. Od następnej edycji ME powiększono grono uczestników do ośmiu zespołów. W takim systemie gier był to dla nas debiut.

reprezentacja Polski U17
1. Wiktoria Kiszkis (Arsenal Women Football Club)
2. Klaudia Homa (AZS Wrocław)
3. Michelle Biskup (FC Koln)
4. Alexis Legowski (FC Stars Massachusetts)
5. Zofia Buszewska (KKPK Medyk Konin)
6. Kinga Kozak (KKPK Medyk Konin)
7. Oliwia Cichy (KKS Czarni Sosnowiec)
8. Natalia Padilla Bidas (Malaga CF Femenino)
9. Adriana Achcińska (Miedź Legnica)
10. Sara Kierul (SV Blau Weiss Hohen Neuendorf)
11. Zuzanna Radochońska (Sztorm AWFiS Gdańsk)
12. Anna Konkol (TS ROW Rybnik)
13. Marta Kaźmierczak (UKS Bielawianka Bielawa)
14. Oliwia Silny (UKS Bielawianka Bielawa)
15. Agnieszka Glinka (UKS SMS Łódź)
16. Wiktoria Zieniewicz (UKS SMS Łódź)
17. Paulina Filipczak (UKS SMS Łódź)
18. Alicja Sokołowska (UKS SMS Łódź)
19. Paulina Oleksiak (UKS SMS Łódź)
20. Paulina Tomasiak (UKS Staszkówka Jelna)

Anglia - Polska 2:2
Park, McKenzie - Filipczak, Tomasiak

Polska: Kierul - Zieniewicz, Silny, Buszewska (70 Radochońska), Homa, Achcińska, Oleksiak (61 Biskup), Tomasiak, Filipczak, Legowski (69 Kiszkis), Kozak

Włochy - Polska 0:0

Polska: Kierul - Homa, Sily, Zieniewicz, Radochońska (41 Konkol), Filipczak (53 Oleksiak), Archcińska, Biskup, Kiszkis, Tomasiak, Kozak

Navarro x2, Diaz, Quintero, Montes

Polska: Kierul - Silny, Zieniewicz, Konkol, Homa, Bisku, Achcińska (60 Oleksiak), Glinka, Tomasiak, Kiszkis (80 Cichy), Kozak (41 Bidas)

Jesienią Polki rozpoczną kolejne eliminacje do Mistrzostw Europy U17, które odbywają się co roku. W pierwszej rundzie eliminacji rywalkami będą Szkocja, Słowacja, Litwa. Turniej odbędzie się w Polsce, a do elite round awansują dwa zespoły z naszej grupy.