Finaliści Mistrzostw Polski U19

Wyłoniono ośmiu finalistów klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych, którzy w czerwcu powalczą o medale.


Rozegrane zostały jednodniowe turnieje półfinałowe klubowych Mistrzostw Polski Juniorek Starszych U19. Z każdego z czterech półfinałów rozgrywanych w Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Koninie i Tarnowie awans do finałów MP wywalczyły po dwa najlepsze zespoły. Turniej decydujący o mistrzostwie odbędzie się w drugiej połowie czerwca w Szczecinie.

finaliści Mistrzostw Polski U19
Bielawianka Bielawa
Respekt Myślenice
UKS SMS Łódź
Olimpia Szczecin
Medyk Konin
Sztorm AWFiS Gdańsk
AZS PSW Biała Podlaska
Stomil Olsztyn

W porównaniu finalistów MP U19 z tego i ubiegłego roku to ponowy awans wywalczyło pięć zespołów - Medyk Konin, AZS PSW Biała Podlaska, Olimpia Szczecin, UKS SMS Łódź i Respekt Myślenice. Aktualnym Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej jest Medyk Konin.

Klubowe Mistrzostwa Polski do lat dziewiętnastu w tym sezonie cieszyły się niestety bardzo małym zainteresowaniem. Łącznie jesienią wystartowały w nich 24 zespoły. Z tej liczby 16 klubów zakwalifikowało się do wiosennych turniejów półfinałowych, a dwa w międzyczasie zrezygnowały z uczestnictwa w półfinałach.

W turnieju finałowym MP U19 po fazie grupowej (2 grupy po 4 zespoły) odbędą się bezpośrednio mecze o I i III miejsce. Mecze półfinałowe oraz spotkania o miejsca 5 i 7 nie będą rozgrywane. W sezonie 2017/2018 rozgrywki MP U19 są przeznaczone dla zawodniczek z roczników 1999-2001 i 2002 (nie biorących udziału w rozgrywkach MP U16).