Najskuteczniejsza debiutanka

Julita Głąb z Wałbrzycha zadebiutowała w tym sezonie w Ekstralidze i została najskuteczniejszą debiutantką sezonu.


Spośród wszystkich piłkarek, które w sezonie 2017/2018 zadebiutowały w Ekstralidze największą skutecznością wykazała się Julita Głąb. 20-letnia zawodniczka AZS PWSZ Wałbrzych była jedną z kluczowych postaci swojego zespołu, który sezon zakończył na 4. miejscu za Medykiem Konin, Czarnymi Sosnowiec i mistrzowskim Górnikiem Łęczna.

Julita Głąb w swoim debiutanckim sezonie na najwyższym szczeblu piłkarstwa kobiecego w Polsce zagrała w 24 z 27 meczów Ekstraligi. Strzeliła w tym czasie strzeliła 8 bramek i pod względem liczby strzelonych goli została najskuteczniejszą debiutantką Ekstraligi za ostatni sezon.

Bramkostrzelna piłkarka AZS PWSZ Wałbrzych swoją karierę sportową rozpoczęła w klubie Delta Miłoradz. Następnie trafiła do żeńskiej drużyny Olimpico Malbork. Przez trzy sezony grała w pierwszoligowym Unifreeze Górzno. Rok temu po napisaniu matury przeniosła się do Wałbrzycha.

Najskuteczniejszymi debiutantkami Ekstraligi we wcześniejszych sezonach były odpowiednio Martyna Wiankowska (14 goli, UKS SMS Łódź), Agata Sobkowicz (15, AZS PWSZ Wałbrzych), Lucia Susková (15, Mitech Żywiec), Katarina Kolar (15, Zagłębie Lubin), Marta Stodulska (9, GOSiRki Piaseczno) czy choćby Gloria Chinasa Okoro (20, Unia Racibórz).