Biała Podlaska mistrzem U13

AZS PSW Biała Podlaska został Mistrzem Polski U13. Medale również dla UKS SMS Łódź i UKS Trójka Staszkówka Jelna.

W dniach 7-10 czerwca w Łodzi na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrany został turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Polski Młodziczek do lat 13. Nazwa może trochę mylić i nawiązywać do rozgrywek kadr wojewódzkich, ale w tym turnieju rywalizacja dotyczyła rozgrywek klubowych.

Kwalifikacje do turnieju gdzie walka toczyła się bezpośrednio o medale wywalczyło 8 zespołów. Co ciekawe, z ubiegłorocznych finałów tym razem ponowy awans do turnieju finałowego były w stanie wywalczyć tylko dwa zespoły: Ząbkovia Ząbki - ubiegłoroczny mistrz i UKS SMS Łódź - ubiegłoroczny wicemistrz. Teraz oba kluby drugi raz z rzędu weszły do najlepszej czwórki, co bardzo dobrze o nich świadczy.

Złoty medal sezonu 2017/2018 w rozgrywkach Młodziczek U13 zdobył dość nieoczekiwanie AZS PSW Biała Podlaska, który w finale pokonał po rzutach karnych UKS SMS Łódź. W meczu o brązowy medal triumfowała UKS Trójka Staszkówka Jelna, która pokonała Ząbkovię Ząbki.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Wiktoria Budka z UKS Trójka Staszków Jelna. Bramkarką mistrzostw została Agnieszka Brewczyńska z Białej Podlaskiej, a najwięcej goli w łódzkim turnieju strzeliła Nikola Krasieńko z Ząbkovi Ząbki.